Beogradska ka5anija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

ljubav - Ljubav je... Empty Ljubav je...

Pon Mar 02, 2009 1:23 am
..,kad je uvek dostupan neko koga volimo,ko nam je u nekim trenucima jedini,od celog sveta potreban. Cool
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pon Mar 09, 2009 9:04 am
Ljubav nije "ti si kriv(a)",
nego "zao mi je"
Ljubav nije "gde si",
nego "evo me tu sam"
Ljubav nije "kako si mog(la)o",
nego "razumem te "
Ljubav nije "treba(la)o si biti ovde",
nego "zahval(na)an sam sto jesi" .
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sre Mar 11, 2009 1:05 am
..,kad mi se njen lik iz sna pretvori u celodnevnu viziju,do naredne noci,u kojoj je snevam ponovno.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sre Mar 11, 2009 7:51 am
Svi čeznemo za ljubavlju, za toplinom, za nežnošću, za onim iskonskim pripadanjem nekome do koga nam je iskreno stalo. Svi, kad volimo, želimo biti u isto vreme voljeni. Samo uzvraćena ljubav je sretna ljubav, sve ostalo je mučenje, patnja, tuga i takva ljubav nema smisla. Ljubav treba biti lepota i zadovoljstvo, ne tuga. Treba biti veselje i radost, ne suze i neizvesnost. Ljubav je osećaj u kojem se utapamo, a da nikad ne možemo ostati bez vazduha. Što dublje tonemo u nju, sve više snage skupljamo, sve smo jači, sve poletniji, sve opušteniji.
Kad volim, celi svet mi je na dlanu, volim srcem, dušom, telom, volim svim svojim čulima i volim poklanjati sebe. Ljubav za ljubav, ljubav iz ljubavi. Postoji li neki lepši osećaj od toga? Onaj, koji nikada nije osetio ljubav, koji ne zna što znači voleti, nema pojma koliko je nesretan u svom životu. Jer ništa goreg nema od hladnog i bezosećajnog srca, koje nije spoznalo toplinu i svetost nečijeg postojanja i u kojem razum nije prepustio mesto srcu. A tamo, gde srce vlada, ljubav kolo vodi i sve pobeđuje.

Svi smo mi orahove ljuske koje se ljuljaju na moru života. I nikome nije nimalo lako...kad pronađu onu svoju drugu polovinu, pa se sklope, savršeno, kao školjka, onda plutaju, onda im ne može ništa ni vetar ni voda...Još od vremena kad je, po mitologiji, Zeus dao da se ubije savršeno biće (pola muškarac, pola žena) i da se njegovo srce podeli na dva dela i baci daleko jedno od drugoga, svi traže onu drugu polovicu srca, drugu polovicu sebe, da dalje brode, da dalje idu jači i samosvesniji...Retki to uspeju, neki pronađu samo privid te polovine, neki umru nikad je ne pronašavši, samo retki uživaju u svemu tome, makar i na daljinu, svesni te savršenosti, koja postoji, ali koja im nikad neće biti dostupna...Ali, imali su sreću, susreli su je...za tu spoznaju o postojanju svoje druge polovice, njenom traženju i prepoznavanju, makar ne bila uz nas, vredi živeti...
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pon Mar 30, 2009 6:11 am
ljubav - Ljubav je... C82
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Čet Apr 09, 2009 8:43 am
ljubav - Ljubav je... Angelprettyresim112oz0

aha
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pon Apr 13, 2009 12:41 am
Ljubav...
Nekada sam znala sta je to.
U pocetku je bila tako jasno prepoznatljiva, tako cista i nevina, krajnje nezaobilazna i jednostavna. Kao povrsinska rana znala je da zaboli i svojim bolom obelezi jednu mladost, jedan pocetak sazrevanja, jedan kraj uzajamnih emocija.
Zatim je postala lukava i pocela da se krije ispod koze. Trebalo je zagrebati malo ispod povrsine i pronaci je.
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Uto Apr 14, 2009 8:28 am
..,"bolest" od koje se ne umire,ali se za nju umire! Cool
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Ned Apr 19, 2009 9:19 am
Zelja..
Strast...
Topao dah na vratu.
Isprepletene noge na fotelji dok kao pricamo
Poljubac....
Zajednicko izlezavanje.
Seks na brzaka.
Pruzena ruka u guzvi.
Prva svadja.
Pogled ispod obrva.
Razbacan ves po podu.
Otecene oci posle plakanja bez posebnog razloga.
Poziv u gluvo doba noci.
Telefonski seks.
Neprospavana noc.
Zajednicko tusiranje.
Ruka na mojoj butini u kolima.
Crveno svetlo na semaforu
Kad postanemo jedno drugom potreba.
Suza kad odlazim dok ti okrecem ledja da ne vidis.
Recenica: "Uzmi me."
Sanjati zajedno otvorenih ociju.
Pozivi iz dalekih gradova.
Zaokruzen datum u kalendaru.
Seks posle svadje...
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sre Apr 22, 2009 3:44 am
ljubav - Ljubav je... C82
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pet Maj 08, 2009 6:34 am
LJUBAV KROZ ISTORIJU

Stara Grčka - Strast je bolesno stanje. Ljubav je telesna i duhovna. Uvek je izvan braka. Priznaje se hetero i homoseksualna ljubav, prava je ljubav starijeg i mlađeg muškarca.
Stari Rim - Ljubav je igra među partnerima, svako traži maksimalni užitak. Ljubav je izvan braka.
Srednji vek - Ljubav je odvojena od braka. Ona je igra za aristokratiju. Posebna vrsta je dvorska ljubav, koju šire trubaduri u Francuskoj u 12. veku. Izmislile su je dvorske dame dok su im muževi ratovali. Razrađena strategija udvaranja nije se smela zaobići. Takvo gledanje na ljubav, izvan braka, trajalo je od 12. do 17. veka.
Početkom 18. veka, sa industrijskom revolucijom, u Engleskoj se menjaju uloge muškaraca i žena. Muškarac radi van kuće, žene isključivo brinu o deci i mužu. Takva podela ima za posledicu emocionalnu odvojenost partnera. U braku se zajednički živi, ali osećaji nisu zajednički. Tek u 19. i 20. veku počinje shvatanje da je ljubav osnovni i integralni deo braka.

Definisanje ljubavi
Platon je tvrdio da je ljubav ono što čovek želi, a nema, dok je Bodler verovao da je ljubav potrebna da se pobegne od sebe. Prva naučna definicija Votsona (1924), predstavnika bihejviorizma, glasi - Ljubav su osećaji koji nastaju kao posledica nadražaja erogenih zona. Frojd je govorio da je ljubav želja za seksualnim sjedinjenjem, a From da je sredstvo za smanjenje osećaja izolacije i usamljenosti. Sedamdesetih godina 20. veka nastaju prve definicije i operacionalizacija pojma ljubavi. Zik Rubin razlikuje sviđanje i ljubav, i pravi skalu za njihovo merenje. Pravi napredak nastaje kad se uočava postojanje različitih vrsta ljubavi - strastvene (romantične) ljubavi i prijateljske ljubavi.

Strastvena ljubav
Hetfild i Valster definisali su 1978. da je strastvena ljubav „stanje intenzivne žudnje za sjedinjenjem s drugim bićem". Bitne karakteristike ove vrste ljubavi su veliko uzbuđenje, oscilacije u osećajima, euforija, sreća, ushićenje, očaj, anksioznost. Oscilacije objašnjavaju pomoću fizioloških promena koje nastaju u hipotalamusu. Nastaje iznenada, na temelju jake fizičke međusobne privlačnosti.
Daton i Aron dokazali su 1984. da pojedinci u krizi izlaz iz teškoća vide u osobi u koju se strastveno zaljubljuju. Naučnici su otkrili skalu za merenje strastvene ljubavi.

Prijateljska ljubav
Hetfild je 1988. definisao prijateljsku ljubav - duboke emocije prema onima s kojima je naš život najuže povezan. Naglasak je na intimnosti doživljaja, maksimalnom poverenju i seksualnim odnosima. Ta je ljubav bolja za trajnost braka nego strastvena u individualističkoj kulturi.

Načini voljenja
Džon Li je 1988. na temelju istorijske građe opisao stilove voljenja kao eros, storge, ludus, manija, pragma, agape.
Eros - Ljubav na prvi pogled. Erosu su skloni pojedinci koji su imali srećno detinjstvo, žele ekskluzivan odnos, ali nisu posesivni.
Storge - polagani i postupni razvoj. Ova ljubav je najčešća u statičnim društvima. Pojedinci zajedno rastu i prijateljstvo postepeno prerasta u ljubav. Karakteristike pojedinaca - mirniji, opušteniji, sa slabijim izražavanjem osećanja. Obično su živeli u velikoj porodici, imaju mnogo prijatelja. S partnerom imaju zajedničke interese.
Ludus - Od reči ludus, što znači igra, zabava. Vođenje ljubavi bez obaveze prema partneru. Pretpostavka je da oba partnera u tome uživaju. Obično ne postoje preference s obzirom na osobine partnera. Pojedincima je najvažnije da budu stalno u potrazi za novim doživljajima i zaljubljivanjem. Promiskuitet je izražen.
Manija - Prema starogrčkom - theia mania, tj. ludost poslata od bogova. Grom iz vedra neba, intenzivna ljubomora, posesivnost, osećaj nesigurnosti, stalno traženje potvrde ljubavi, dominantnost, nastoje da manipulišu partnerom. Ljubav karakteristična za neiskusne ili za starije u bračnim krizama.
Pragma - Svesno oprezno traženje partnera koji ima slične stavove, uverenja, ideologiju i životne ciljeve. Stalno proveravanje da li partner zadovoljava sve kriterijume. Ovakve osobe su imale normalno detinjstvo, smatraju da se zalaganjem može mnogo postići, pa i dobri partnerski odnosi.
Agape - Vrsta ili način voljenja kao deo hrišćanske ideologije. Sastoji se u pomaganju i ljubavi bez očekivanja uzvraćanja. Izrazito retka u civilizaciji u kojoj svako gleda samo svoje interese.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pet Maj 08, 2009 6:35 am
Simboli ljubavi
IGRA ZA DVOJE
Viktor Igo pokušao je čitav svemir da svede na jednu osobu, Eva Gabor je tvrdila da je ljubav igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobediti, a Cezar je mislio da, ako ljubi, niko mu ne može ništa. Duško Radović izrekao je najlepšu definiciju ljubavi, koje treba s vremena na vreme da se setimo: „Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko ume da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi"


Kupidon
Kupidon je rimski bog ljubavi koji se često se poistovećuje sa grčkim bogom Erosom. Prema mitu, ukoliko vas pogodi Kupidonova strela, odmah ćete se zaljubiti. Ipak, često se postavljalo pitanje zbog čega Kupidon nosi povez preko očiju? Odgovor je da pokaže da je ljubav slepa! Ne možemo birati u koga ćemo se zaljubiti, to nas naprosto snađe, kao grom iz vedra neba... ili, kao strela iz Kupidonovog luka. Rimski bog ljubavi ima dve vrste strela: zlatne i olovne. Ukoliko vas pogodi zlatna strela, vaša ljubav je čista i devičanska, ali ako vas pogodi od olova, vaša ljubav više neće imati veze sa strašću i užicima.
Srce
Zašto, prema tradicionalnom verovanju, pored svih drugih organa, volimo baš srcem? Možda zato što srce brže kuca kada je prisutan onaj koga volimo ili, jednostavno, „tuče" u grudima. Različite kulture imaju različita shvatanja, ali slika srca koje simbolizuje ljubav, poreklom još iz vremena drevnog Egipta, postala je neobično popularna na čestitkama širom sveta, a posebno za Dan zaljubljenih. Strela kojom je srce probodeno, a navodno ju je odapeo Kupidon, ima dvostruko značenje - da ljubav može da nas napadne naglo i da može da bude bolna.

Od mačke do krave
Stari Egipćani imali su Hator, koju su prvobitno obožavali Nubijci, a Vikinzi su imali Freju. Hator je prvobitno bila nubijska boginja rata sa likom razgoropađene lavice. Kada je postala egipatska boginja ljubavi i majčinstva, preobražena je likom u kravu pitomog izgleda, čije je mleko postalo piće i hrana bogova. Ali, nemojte ni to da vas zavara - ona je bila jedna od najmoćnijih i najvažnijih boginja među njima.

Sa zaleđenog severa
Kao norveška boginja ljubavi i žudnje, Freja je ponekad letela sa ogrtačem od orlovih pera, ponekad je jahala na leđima ogromnog vepra, a nekada je jezdila u kočiji koju su vukle mačke. Pored toga, imala je i vremena da predvodi Valkire, ratnice koje su nosile heroje u Valhalu, dvoranu mrtvih.

Feromoni
Nije nikakva tajna da u nečijoj privlačnosti ili odbojnosti za suprotni pol veliku ulogu ima miris te osobe. Nije tajna ni da se na određene mirise koje nečije telo proizvodi - feromone - reaguje tako što nam ta osoba postane seksualno privlačna. Feromoni su takve hemikalije koje u podsvesti posreduju osećajne znake prema suprotnom polu. Oni hemijski nadražuju prirodnu privlačnost i bude učestalu seksualnu želju kod žena i muškaraca. Neki ljudi tvrde da zaljubljivanje više zavisi od hemijskih supstanci nego od bilo čega drugog. Ako imate partnera, da li mislite da on ili ona divno mirišu? Da li je to zbog njihovog parfema... ili je u pitanju nešto mnogo skrivenije...
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Čet Maj 28, 2009 7:50 pm
...SVE sto smo prosli ovih dana...
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sub Maj 30, 2009 3:47 am
Lying close to you feeling your heart beating
And I’m wondering what you’re dreaming
Wondering if it’s me you’re seeing
Then I kiss your eyes
And thank God we’re together
I just want to stay with you in this moment forever
Forever and ever
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sub Maj 30, 2009 3:49 am
Svaka lepa rec upucena od osobe koju volim mi izuzetno prija...ne mora to da bude neka romanticna recenica,nista posebno...dovoljno mi je kada mi kaze "Ti si moj mali,plisani meda"...i ja se sva rastopim
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sub Maj 30, 2009 3:52 am
..sve sto mi je rekao je nesto najuzvisenije sto sam ikada cula u svom zivotu i uvek cu to cuvati u dubini svoje duse..to je zvezdana staza koju mi je on pokazao a moje srce je oduvek zelelo tuda da ide
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sub Maj 30, 2009 3:56 am
Ljubav je kada ne zelis zaspati, jer je sama realnost lepsa od tvojih snova....
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sub Maj 30, 2009 3:59 am
I svaki put kad legnem bez obzira koliko nahranim sebe tvojim imenom, ostajem gladna tvog dodira, ovisnik tvog pogleda...
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Sub Maj 30, 2009 4:02 am
U mojoj psiholoskoj konstrukciji manifestuje se apsolutna dominacija pozitivne energije za individualnost tvoje licnosti, krace receno OBOZAVAM TE!
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Ned Maj 31, 2009 7:31 am
Ljubav je voleti ga pustajuci da bude takav kakav jeste a za tebe neponovljiv.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Uto Jun 02, 2009 7:57 am
...kada se ljubimo dok setamo i ne vidimo nikoga oko sebe, mada svi zure u nas...
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Uto Jun 16, 2009 6:46 am
Ja sam ona koja je voljena i omražena
Ja sam ona nema sa bezbroj izgovorenih reči
Ona koja dotiče oblake i kleči na zemlji
Zbog mene su nastajale poezije i goreli gradovi
U srcu sam pakla okružena anđelima
Majka sam i ćerka svog deteta
Kurva i svetica
Neosvojiva i svačija
Večna u trenutku koji je prošao
Učenik je moj učitelj
Ja sam ona najvažnija
I bezvredna u svetu koji sam stvorila
U moje ime su umirali pre smrti
Živeli pre rođenja
Jer ja sam sveprisutna i nevidljiva
Oterana iz želje za posedovanjem
Hodam imaginarna u realnosti
Krijem se u treptaju oka
Koji nastupa nakon mojih reči
Jer ja sam boginja i rob svog carstva
Vazduh sam koji dišeš
I voda u kojoj se daviš
Ona koja stoji na bojnom polju
Sa mačem u ruci svilenog dodira
Osmeh sam u suzi
Ja sam svemoćna u svojoj nemoći
Najjača u slabosti
Divlja u svojoj lepoti
Ona koju teranjem dozivaju
Poštuj me
Jer ja sam siromašna u najbogatijem dvorcu
Prihvati me
Jer sam bez tebe zaboravljena
Oslobodi me
Jer ja sam ljubav
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pet Jun 19, 2009 11:02 pm
ljubav - Ljubav je... 2oldmorning
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pon Jun 29, 2009 9:06 pm
...kad kazem da necu ni blizu sporeta, a on me "obrlati" da kuvam govedju supu sa griz knedlama mig
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Pet Avg 07, 2009 1:55 am
Za havajce Ljubav je najvaznija i ona prozima
sve aspekte njihova zivota. cak i njihov pozdrav ''Aloha'' u prevodu
znači ''ljubav'', iako postoji i dublje znacenje same reci:

A: ala - svetlost
L: lokahi, - jedinstvo
O: oiaio, - istina
H: ha aha a, - skromnost
A: Aahonui, - strpljiva ustrajnost

Hula Kahiko je sveti ples havajskog naroda, netaknut zapadnjackim
utecajem. Izrazava duboku povezanost sa Prirodom i govori o Ljubavi kao
glavnom i temeljnom sastojku svih delovanja u svakodnevnom zivotu.
Hula-hula ples je u srcu i dusi svakog havajca.
Havajci su dobrocudan narod pun Ljubavi i dobrodoslice, koji svojim
pesmama i plesom dele ljubav dok izvode rituale ljubavi i zavodjenja,
molitve raznim bozanstvima, te dok opisuju svakodnevni zivot na otoku –
morske valove, sustanje lisca, sum vodopada, sjaj zvezda, drhtanje
cveca i sl.
Za njih voljeti znači razvijati sreću, a blagoslovljivanje Ljubavlju smatraju važnim sastojkom uspjeha u svim vidovima života.

Prema drevnom havajskom vjerovanju smatra se da kada covek nije u
stanju ljubavi, ispada iz ravnoteze i blokirana mu je zivotna energija,
koju nazivaju ''Mana''. Prema njihovoj ''Huna'' filozofiji nakupine te
negativne energije (blokade) koncentrirane su u zglobovima i stoga su
havajski vracevi osmislili posebnu ''Lomi-lomi'' ljubavnu masazu, koja
eliminira negativnu energiju i opusta telo. Lomi-lomi u prijevodu znaci
''ruke koje vole''. Lomi-lomi maserke i maseri moraju biti u cistom
stanju Ljubavi dok izvode masazu. Izvedba ove posebne masaze Ljubavi,
osim spretnog umeca masiranja, zahteva jos neke vestine. Maserka/maser
moraju imati razvijenu intuiciju pomocu koje osluskuju reakcije tela i
duha, prema cemu odredjuju ritam masiranja i ritam disanja, te povezuju
srce, ruke i dusu sa ''Izvorom zivota''. U nekim fazama pevuse
odredjene zvuke, uz isceljujucu muzikuu, te izvode hula ples, koji
sadrzi u sebi isceljujuce pokrete. Cilj ove masaze jest vratiti covjeka
u njegovo prirodno stanje – stanje ljubavi.
Havajci veruju da ljubav dolazi samo ako je pozvana, stoga je pozivaju
u svoj zivot na sve moguce nacine: kroz pozdrav, blagoslov, ples,
masazu…, kroz sve svoje svakodnevne akcije. Za njih je ljubav aktivno
(nikako pasivno!) stanje koje ne dolazi samo od sebe ukoliko osoba ne
postupa ljubavno. .
Razumijevanje nam je potrebno da bi mogli nadvladati strah od
nepoznatog, koji prethodi prihvacanju. Prihvacanje nikako nije
ravnodusnost (pasivnost), vec otvaranje vrata nasih srca i pozivanje
ljubavi unutra.

ljubav - Ljubav je... Lomih1to3
Sponsored content

ljubav - Ljubav je... Empty Re: Ljubav je...

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu