Beogradska ka5anija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Ima li Boga - Page 2 Empty Ima li Boga

Čet Maj 07, 2009 9:34 am
First topic message reminder :

Zar ne biste voleli da vam neko bar jednom da dokaze o postojanju Boga? Bez pritiska i bez fraza poput: “Jednostavno treba da veruješ.” Tekst koji sledi predstavlja iskren pokušaj da se izlože neki od dokaza o postojanju Boga. Međutim, stvar je u stavu: ako se neko protivi čak i mogućnosti da Bog postoji, onda će svaku činjenicu tumačiti na svoj način. Ako neko ne želi da poveruje da su ljudi bili na Mesecu, nikakvi dokazi, informacije, fotografije astronauta koji hodaju po površini Meseca, intervjui sa njima, kamenje doneto sa Meseca… neće ga ubediti. Takav čovek ostaje pri svom jer on a priori ima ubeđenje da ljudi naprosto ne mogu da stignu do Meseca
Kada se govori o mogućnosti postojanja Boga, u Bibliji možemo pročitati da ima ljudi koji su videli dovoljno dokaza, ali su potisnuli istinu o njemu.1 Sa druge strane, onima koji žele da ga upoznaju, sam Bog kaže: “Tražićete me i naći ćete me; kad me potražite svim srcem svojim. I daću vam da me nađete.”2 Pre nego što razmotrite neke činjenice koje govore o postojanju Boga, zapitajte se: “Ako ima Boga, da li želim da ga upoznam?”


Evo, dakle, nekih dokaza o postojanju Boga . . .

1. Kroz čitavu istoriju, u svim kulturama sveta, ljudi su bili ubeđeni da postoji Bog. Da li neko sa sigurnošću može da kaže da svi oni nisu bili u pravu? Milijarde ljudi, iz različitih socioloških, intelektualnih, kulturnih miljea i različitih stepena obrazovanja, došli do istog zaključka – da postoji tvorac, Bog, kome se treba klanjati.
“Antropološka istraživanja pokazuju da i među najudaljenijim i najprimitivnijim ljudima danas, postoji opšte verovanje u boga. Čak i u najranijoj istoriji i legendama širom sveta, originalni koncept bio je isti: Jedan Bog koji je ujedno i tvorac. Jedini veliki Bog je izgleda postojao u svesti čak i onih društava koja su danas politeistička.”3

2. Složenost naše planete ukazuje na svesnog tvorca koji ne samo da je stvorio naš univerzum, već ga i dalje održava. Postoji mnoštvo primera koji ukazuju na Božije stvaranje. Evo nekoliko njih:

Zemlja… veličina zemlje je savršena. Zemljina veličina i gravitacija održavaju tanki sloj gasa sastavljenog uglavnom od azota i kiseonika koji se pruža samo nekih 70 km iznad zemljine površine. Da je zemlja manja, atmosfera ne bi bila moguća – kao kod Merkura. Da je zemlja veća, atmosfera bi sadržavala slobodni vodonik – kao kod Jupitera.4 Zemlja je jedina poznata planeta koja sadrži atmosferu pogodnu za razvoj biljaka, životinja i ljudi. Ako uzmemo u obzir temperaturnu razliku, grubo gledano, od -40°C do 50°C, Zemlja se nalazi na pravoj udaljenosti od Sunca. Da je zemlja udaljenija, svi bismo se smrzli. Da je iole bliža, izgoreli bi. Čak bi i manje varijacije Zemljine udaljenosti od Sunca učinile život na njoj nemogućim. Zemlja zadržava savršenu udaljenost od Sunca dok rotira oko njega pri brzini od skoro 108000 km/h. Zemlja se takođe okreće i oko svoje ose, tako da se da svi delovi površine ravnomerno zagrevaju i hlade svakog dana.
I Mesec se nalazi na savršenoj udaljenosti od Zemlje da bi imao efekat na gravitaciju. Mesec utiče na plimu i oseku, tako da okeani ne miruju, a u isto vreme ih sprečava da se izliju preko kontinenata..

Лоц
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:13 am
U Bibliji se spominje razdvajanje Crvenog mora...
nema dokaza arheoloski...

Ја сам сигуран да су се твом прачукунчукун деди и кости распале, а да су црквене књиге из тог периода или изгореле или пропале, па пошто нема археолошких и материјалних доказа да је твој прачукунчукун деда постојао, ти у ствари и не постојиш!
Јбг нема археолошких доказа!
А има археолошких доказа да је живот настао у праокеану од коацерватних капљица?????
Јбт почећу стварно да се питам којим је чудом тебе створио овако паметну????
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:28 am
Znam sta je misa a to znaci i sta je molitva, znam sta je i liturgija iako sam samo jednom bila na liturgija i to nijemi posmatrac jer sam se tu nasla ne mogu reci slucajno ali takva je bila situacija. Nekulturno bi bilo da sam izasla van crkve i prestajala vani.
Ne postim sve postove, ali po meni glavne da Veliki petak i Badnjak. Vec sam ti navela da nisam veliki vjernik.

А какав си "посматрач" мислила да треба да будеш на литургији?
Да одржиш говор или да све све присутне поздравиш са бине и то преко разгласа?
Не драга моја ничим ме ниси уверила да знаш шта је миса нити литургија!
Имам само твоју реч, али ти, немој ми замерити, ни најмање не верујем!
Можда ти заиста МИСЛИШ да знаш шта је макар молитва, али веруј ми да немаш појма, јер да знаш, да си се и један једини пут искрено помолила, да си Му се искрено и без скепсе верно обратила, знала би о чему пишем и не би била ни у каквој дилеми!
А што се поста тиче, знаш ми православни за римокатолике имамо обичај да кажемо ПАЛО МУ ЛАКО КО ШОКЦУ ПОСТ!!!
А знаш ли шта то значи?
Значи да смо не мали број векова од "разлаза" тачније од 1054.г. и једни и други постили онако како нам је Бог рекао да постимо, а то значи онако како је једна црква Христова прописала (а то је скоро половину од 365 дана у години)!
И знаш шта се десило?
Онај "безгрешни и свезнајући" из "свете фотеље" (јер не памте вековима да су га видели у столици иако је и своју столицу прозвао светом, нека ми Бог опрости надам се само да се то не односи на каку већ на "сједало"), е тај је укинуо и постове, додао сир и јаја у пост, а осим Бадњег Дана и Великог Петка, крка ли крка, са све клером, све ђаконију до ђаконије!
Јбт какво лицемерје!!!
Страшно!!!
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:37 am
Po meni Bog je ljubav, sto znaci vjerovati u ljubav

Бог није љубав, Бог је Бог, а љубав је љубав!!!
Љубав је осећање које можемо имати према Богу и које Бог сигурно има и гаји према нама!
Бог није осећање!
Бог је много више од тога!
Свести Бога само на љубав је увреда и грех!
Та хипи фраза "Бог је љубав, водимо љубав, а не рат" је невиђено лицемерје, јер исти ти хипици кад су порасли и престали да се зезају и дрогирају, постали су део најцрњег експлоататорког система на планети, а то је либерални капитализам!
Већином су се као његови точкови уклопили у "систем", подгојили, изродили дебелу дечицу и наставили тамо где су њихови очеви стали, али са још већим жаром и ентузијазмом!
И то тако предано, да су повели још једно десетак ратова по планети и побили једно дестетак пута више људи него што је њиховим "конзервативним" очевима то пошло за руком у Кореји и Вијетнаму!
Јбг шта је дете ако не превазиђе родитеља или ученик ако не превазиђе учитеља?
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:47 am
Ovo sto si napisao za Davida znam. To su cinjenice. Cinjenica je i to da je Isusa rodila djevica Marija. Na svakoj misi to se spominje.
Isus je roda Davidova, zato sam njega i navela kao primjer.

Да, па шта?
Пример чега?
Па је ли теби јасно зашто је Отац послао Сина?
Они сироти Јевреји очигледно ништа нису капирали (или у самом почетку, док су се још сећали потопа и бекства из Египта и јесу нешто капирали, али су све то заборавили и до те мере извитоперили, да је Исус морао да трговце поизбацује из храма - читај цркве и још много тога да уради не би ли их опаметио).
Сем малог броја сународника (којима во вјек и вјеков слава и хвала, којима се и дан данас молимо и које поштујемо и љубимо и који су као и Син за веру и нас пострадали) Јевреји рекох ти и дан данас чекају "Месију"!
Замераш Христу што је био рода Давидова?
Ја не!
Мени је он са Оцем својим и Духом Светим један Троједини Бог, па (нека ми Цигани опросте) да је био и најцрњи црни Циганин на свету целом белом (ово је фвраза и не желим да увредим другове Цигане и другарице Циганке, штавише)!
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:52 am
Pitanje o apostolima samo sam pitala da cujem koji je razlog zasto ih nema vise u Bibliji. Dobro vjerovatno ih nema 12, ali pored 4 koja sam navela ranije postroje jos sigurno 2 a to je Tomino i Judino. U novije vrijeme postoji misljenje da postoji i Marijino


А ја сам чуо да су Амери пронашли и "Јеванђеље по морнару Попају". "по Дизнију" и "по Мики Маусу"!!!
Шта ћемо сад?
Да их одма уврстимо у Библију?
Чуо сам и да је папа педер, па не верујем!!!
НЕ ПОСТОЈЕ НИ ЈЕВАНЂЕЉЕ ПО ТОМИ НИ ЈЕВАНЂЕЉЕ ПО ЈУДИ!!!
ТО СУ АПОКРИФИ ТЈ. ФАЛСИФИКАТИ И ЊИХ ЈЕ ЦРКВА ОДБАЦИЛА КАО НЕИСТИНИТЕ (а још нити један "научник" није доказао ни њихову оригиналност ни истинитост)!!!
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:54 am
Е, да, да те не увреди ово о папи, чуо сам и да се Његова Светост Патријарх српски Павле 3 пута женио, али ти рекох ја у то не верујем, а ни један једини нормалан и добронамеран човек (као што не верујем ни оно о папи)!!!
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 2:57 am
Vikipediju odavno ne citam jer ima dosta netacnih informacija. Ja samo necu da bacam kocku koji je clanak tacan a koji nije.

Једини што је аксиом, тврдња, аргумент и непобитна чињеница у овом твом трактату је ова реченица!
Са њом се слажем тако да не могу рећи да је све што си написала без основа!
Ево ово је рецимо једина истина и ја се из личног искуства слажем са тобом!
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 3:01 am
Za sada samo ovoliko i nadam se da se ne ljutis na mene jer opet Kazem ne zelim nikoga vrijedjati niti bilo sta.

Ух немој за сада, већ ако ћеш овако да се ИЗЛУПЕТАШ и следећи пут, ајде да буде заувек!
Ок?
Узми бре па се преиспитај, прочитај нешто. проучи, па дођи овде са РАЗУМНИМ а не са глупим питањима и констатацијама!
Ако буде тако, не љутим се, али ако наставиш овако, е јбг љутим се наравно јер онда све ово теби није ништа значило. већ је било "бацање бисера пред свиње"
Надам се неће бити тако и да ћеш имати неко право питање или костатацију!!!
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 3:02 am
КРАЈ pkln
(ухххххххххххххххх)..........
avatar
(xy^2)^3
Ženski
Raspoloženje : uvijek raspolozena
Datum upisa : 14.12.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 9:44 am
Dobro uzela sam mit o Prometeju ali moras priznati u tim mitoviima ima nesto sto se proteze kroz sve vjerske knjige. Kazes nije dokaz nicega. Dobro. Od protjerivanja iz raja Bog nas je kaznio da se snalazimo kao znamo.

Твија "наука" је пронашла кости баш тог орла и окамењену јетру са траговима крви Прометеја, па је ДНК методо, доказала да се то стварно десило?

Pa zar mislis da ja vjerujem u dokaz DNK metodom. Sigurno znas da je tom metodom dokazano da je Eva bila zena iz Etiopije crnkinja. Ne tvrdim da je to netacno ipak ne vjerujem u te dokaze.
Sad je iznijeto da na Mjesecu ima vode. Pojavila se slika sa ledenom kupolom na jednom polu mjeseca. Pitam se koliko je to tacno.

Он нас тера да ратујемо?
Он нас тера да варамо, крадемо, лажемо и повређујемо једни друге или смо то ипак ми у питању?
Он нас тера на похлепу и експлоатацију соромашних од стране богатих?
Он је хватао црнце и продавао их белцима или су то радили црнци?
Он је куповао и препродавао црнце или су то радили белци?
Он шири мржњу?
Он је започео верске ратове или похлепни и мржњом заслепљени људи?
Он нам је у 10 заповести написао божавај све и свакога, лажи, кради, убиј, сведочи лажно, не поштуј родитеља, чини прељубу... ?
Он нам чак и дао Рај у коме смо били неједнаки, експлоатисани, варани, покрадени, мучени, убијани...?
У Рају смо живели крајње неједнако и н ије нам свима било савршено, него је Он био љубоморан и зао па нас је из Раја избацио да би коначно на миру могао сам да ужива у њему?
А кад смо онако добри и послушни, паметни и племенити какве нас је створио дошли на земљу, почели смо да волимо једни друге и да делимо све шро имамо, тако да брат није убио брата?
Он је убио Авеља?
Каин је покушао да спаси брата од злочестог Бога?
Мало је било када сам ти написао да си чудо!
ТИ СИ БРЕ СВЕТСКО ЧУДО!!!

Da sad ne odgovaram na sve ovo. Uglavnom za vecinu zla na zemlji kriv je bijeli covjek. grijehe tih ljudi mi danas ispastamo, upravo tih koji su ovo uradili. Onih koji su prvi naselili Ameriku. Vjerske ratove izmislio je covjek da vlada drugima. Vecina ratova je vjerska. Dovoljno je bilo pokrenuti takav rat jednom...


Ја сам сигуран да су се твом прачукунчукун деди и кости распале, а да су црквене књиге из тог периода или изгореле или пропале, па пошто нема археолошких и материјалних доказа да је твој прачукунчукун деда постојао, ти у ствари и не постојиш!
Јбг нема археолошких доказа!
А има археолошких доказа да је живот настао у праокеану од коацерватних капљица?????
Јбт почећу стварно да се питам којим је чудом тебе створио овако паметну????

Sad me razocara. Ako su crkvene knjige propale iz tog perioda kako mozemo biti sigurni u knjige iz kasnijeg perioda,a znamo da one postoje.

А какав си "посматрач" мислила да треба да будеш на литургији?

Mozda sam trebala da glumim da se molim. Mislim da je Bogu milije sto to nisam uradila.

Izreka od volje ti ko Sokcu post ima svoj nastavak ali nije bitno. Taj nastavak daje objasnjenje.
Papa nije donio odluke zbog nas vjernika, vec zbog sebe. Mozda donese novu odluku... prica se da hoce. Sigurna sam da to nije zbog svestenika.

Мени је он са Оцем својим и Духом Светим један Троједини Бог, па (нека ми Цигани опросте) да је био и најцрњи црни Циганин на свету целом белом (ово је фвраза и не желим да увредим другове Цигане и другарице Циганке, штавише)!

Cemu ovo ovoliko. Bog jeste Sveto trojstvo( Otac Sin i Duh sveti), ali on je ljubav. Kroz sve u svetim spisima prozeta je ljubav, zbog toga sam rekla da je ljubav. Imaj na umu da ljubav postoji za sve samo za jedno ne... necu o tome.

Чуо сам и да је папа педер, па не верујем!!!

Ne ne vrijedja me. Za ovo nisam cula. Posto je papa bio ili ne isto mu dodje. On mora zivjeti po zakonima Vatikana. Jedino ako uspije sakriti nesto...


Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 11:36 pm
Али зар ти (xy^2)^3 не капираш о чему је овде било речи ???
Па зар се не сећаш око чега је почело и шта је рецимо у твом писању мене (а претпостављам и сваког верника) изиритирало?
Изиритирали су ме твоји "ДОКАЗИ"!
Они површни, глупави (не кажем да си их ти смислила и да си ти глупа) докази, које си ТИ КАО НАИВНЕ, УВРЕДЉИВЕ, НЕАРГУМЕНТОВАНЕ итд. пренела овде!
Ово је озбиљна тема и озбиљан форум да би се писале ГЛУПОСТИ!
Ако желиш да изнесеш неке аргументе, па ПРВО ТИ ИЗАНАЛИЗИРАЈ ДОБРО ТЕ АРГУМЕНТЕ, па их изнеси овде!
Прво ти сама види јесу ли то уопште "аегументи"!
Оно што си изнела као "доказе" против постојања Бога су будалаштине (нисам ти рекао да си ТИ смислила те будалаштине), али сам запањен да си их уопште пренела!
Па зар сам толико нејасан био да стварно ниси укапирала о чему сам ти писао?

Кажеш:

"... ali moras priznati u tim mitoviima ima nesto sto se proteze kroz sve vjerske knjige. Kazes nije dokaz nicega ..."

Па ниси ме очигледно схватила или ти уопште не капираш шта митови и легенде јесу!
Ко ти је уопште рекао да митови не могу да буду доказ било чега?
Када сам ја то написао?
Цитирај ме?
Митови (и легенде) нису верске књиге!
Митови се могу, али и не морају бавити религијом старих народа односно религијским темама!
Мит о Прометеју конкретно је једна лепа, поучна, али изнад свега горда прича (а гордост је грех)!
Мит о Прометеју није нити може бити доказ за било шта, осим да су стари Грци имали такав мит. И ништа више од тога!
Када би се такав мит појавио и код неког другог народа, ми бисмо одатле могли да закључимо следеће:

1. неки народ је од Грка преузео тај мит;
2. Грци су од неког другог преузели тај мит;
3. тај народ и Грци су били у контакту;
4. ако су тај народ и Грци сувише физички удаљени једни од других на планети закључујемо:
а) да су се раселили, а пре тога живели на јединственој територији;
б) да је неки други народ, који пре стварања тог мита није живео на територији која се налазила између тог првог народа и Грка, дакле да сее тај други народ населио на територију о којој причамо и направио физичку баријеру између Грка и првог народа о којем је било речи!

АМАН ДА ЛИ САДА КАПИРАШ КАКО НАУКА ПРОУЧАВА МИТОВЕ И ЛЕГЕНДЕ?
ЈЕ ЛИ ТИ ЈАСНО ДА ТО НЕ МОЖЕ БИТИ БИЛО КАКАВ АРГУМЕНТ О ПОСТОЈАЊУ БОГА (ИЛИ ПРОТИВ) О ЧЕМУ СМО МИ ОВДЕ ДИСКУТОВАЛИ?
КАПИРАШ ЛИ БРЕ ДА СИ ПРОМАШИЛА ТЕМУ?
МИ ОВДЕ ПРИЧАМО О БОГУ, А НЕ О МИТОВИМА, А АКО ИХ И НАВОДИШ У СВОМ ИЗЛАГАЊУ, МОРА ПОСТОЈАТИ НЕКИ РАЗЛОГ И ВЕЗА СА ТЕМОМ, ЗАШТО ТО ЧИНИШ!!!

Па зар ти не можеш сама да направиш селекцију мотова који могу?
Нисам ти написао да наука проучавајући митове, покушава да не пронађе заједничку црту у свим митовима и легендама!
Управо супротно!
Наука то покушава, а то је јако и добро и паметно!
Али то не значои да у миту о Прометеју има било шта осим бајке, ВЕЋ ЗНАЧИ РЕЦИМО ДА АКО СЕ КРОЗ МИТОВЕ И ЛЕГЕНДЕ СВИХ НАРОДА НА СВЕТУ ПРОТЕЖЕ МИТО О ПОТОПУ, НАУКА ПОЛАЗИ ОД ТИХ ЗАЈЕДНИЧКИХ ЕЛЕМЕНАТА И ПОКУШАВА ДА ПРОВАЛИ ЈЕ ЛИ ПОТОПА ЗАИСТА БИЛО ИЛИ НЕ!
То је рецимо заједнички елеменат свих митова који науку интересују (слично је и са тиме да ако се код СВИХ или већине народа на свету појављује исти или сличан мит, то није доказ, али упућује да у том правцу треба трагати и провалити да ли сви народи на свету имају заједничко порекло, па чак и они који се нити културно, нити физички нису мешали)!
Је ли ти сада јасније о чему смо нас двоје оовде уопште разговарали и преко чега ти ја и на који те начин упућујем да сама вршиш анализу, пре него шро овде изнесеш нешто што нису твоји "аргументи", али си их ти пренела?
Капираш ли ти мене уопште и шта је тама овде?
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Ned Jan 02, 2011 11:53 pm
"Uglavnom za vecinu zla na zemlji kriv je bijeli covjek."

Ама није бре!
Управо супротно сам ти написао!

Па Атила Хунски и Џингис Кан нису били бели људи!

Нама деценијама испирају мозгове да је за нешто крив бели човек.
Ни црни, ни бели, ни жути, ни црвени, већ човек!
Убеђују нас од 19. века да је бели човек измислио ропство!

Ма није бре!

Црнци су сами имали ропство пре него што су видело белог човека (а они који нису, радили су нешто још горе и суровије или су јели своје саплеменике или их убијали, када би их у рату побеђивали. Није било заробљеника код оних који нису познавали ропство)!
Можеш ли ти да замислиш то: јели су једни друге или су једни друге претварали у робове!
Па нису им белци криви за то, већ они сами!
Можеш ли да замислиш сада какво проклестство у себи носи "црна" Африка?
Па они су већином сами себе проклели, није им белац требао да би их сваки јад овог света снашао, због чега им се и дешава не мало ствари које им се дешавају!
На све то додај и тзв "проклетство" белог човека, као кап у мору несрећа које су сами изазвали!
Јбт па нису њима цбетале руже пре него што се појавио белац и од "раја на земљи" им направио пакао!
Африка са својим болештинама, инсектима, бактеријама, вирусима, дивљим зверима и чиме све не (које им није донао белац) је пакао на земљи, а не рај!
Када је бели човек стигао у (црну, а не семитску) Африку, њему су црнци једни друге продавали у робље!
Па бели човек ни 100м не би преживео у џунгли!
Црнци су схватили да им се више исплати да заробљенике продају белцима, него да их убијају!

АКО ЖЕЛИШ ДА НАСТАВИМО ОВУ ПРЕПИСКУ, ЧИТАЈ ПАЖЉИВО ОНО ШТО ТИ ПИШЕМ!!!

Ово је био само један од примера...
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Pon Jan 03, 2011 8:22 am
Sad me razocara. Ako su crkvene knjige propale iz tog perioda kako mozemo biti sigurni u knjige iz kasnijeg perioda,a znamo da one postoje.

Нисам ти написао да су СВЕ црквене (или верске или архивске) књиге пропале, већ то значи да су МНОГЕ црквене књиге на овим просторима уништене (рецимо црквене књиге које су спаљивали Турци, усташе и Шиптари)!
То је био само покушај давања сликовитог примера теби и његово поређење са буквално митом о настанку живота на земљи (коацерватне капљице и сличне глупости којих су се до јуче "научници" држали к'о "пијан плота", а које ће колико сутра та иста "наука" одбацити, као да од тога нису правио "религију")!

Pa zar mislis da ja vjerujem u dokaz DNK metodom. Sigurno znas da je tom metodom dokazano da je Eva bila zena iz Etiopije crnkinja. Ne tvrdim da je to netacno ipak ne vjerujem u te dokaze

ДНК метода је до данас најсавршенија и најсигурнија метода која даје резултате са готово 100% тачности, зато не видим разлог зашто ико не би веровао резултатима добијеним ДНК методом?
Али знаш где настаје проблем?
Када ми не знамо шта или како тражимо или како тумачино те резултате!
Рецимо постојао је један јако стари виц који се причао када сам пошао у основну школу. Шиптар студирао медицину и радио научни рад.

Шиптар:

"Откинем на мува један нога и кажем МУВА ЉЕТИ - мува пољети!
Откинем на мува и други нога и кажем МУВА ЉЕТИ - мува пољети!
Откинем сваки нога на мува и кажем, МУВА ЉЕТИ - мува пољети!
Откинем на мува један криљо и кажем МУВА ЉЕТИ - мува не љети!
Откинем на мува и други криљо и кажем МУВА ЉЕТИ - мува не љети!
САМ ЗАКЉУЋИО ДА КАД НА МУВА ОТКИНЕМ ЈЕДАН ИЉИ ДВА КРИЉО - МУВА НЕ ЋУЈЕ!!!"

Е видиш то је проблем и са ДНК методом!!!

А да ли је Ева била из (тадашње или садашње) Етиопије, немам појма нити сам чуо за то (нити се Библија бави политичким и административним границама земаља у том периоду, јер тада административне границе наравно нису ни постојале)!
Знам само да када су тражили пра расу људи (од које сви потичемо) да су најстарији ген (који се код свих раса налази) пронашли код једног племена у источној Африци (код чијих пропадника карактеристике заиста изгледају као да су нам преци - имају светлију кожу него рецимо банту црнци, по мало косе очи, по мало су другачије грађени од негроидне расе и тд...), али ме опет изненађује шта си ти закључила, а то је ДА ЈЕ ЕВА ИЗ АФРИКЕ ОДНОСНО ИЗ ЕТИОПИЈЕ!
Па јбт, то је само новинар који је објавио текст сликовиото написао да је "Ева из Африке" (Ева је узета као симбол прве жене)!
И шта ту теби негира постојање Бога?
Па управо то доказује да смо сви од Адама и Еве тј. од једног пара људи и да је Библија рецимо у праву када то тврди!!!
Али то је само научна претпоставка, коју од пре неки дан већ неки израелски научници покушавају да оповргну јер тврде да су најстарије кости хомо сапиенса управо пронашли у Израелу!!!
И знаш шта сам ја закључио из свега?
ДА СВИ ОНИ ЈЕДНОСТАВНО НЕМАЈУ ПОЈМА И ДА ЈЕ ОНО ШТО ТВРДЕ САМО ПУКО НАГАЂАЊЕ И НИШТА ОСИМ ТОГА!!!
У јбт велика ствар, закључили су да сви потичемо од једног племена!
Па јбт је ли ико тврдио да није тако ?
Да у Библији можда не пише другачије???
А ако им је баш стало, па ево, баш ми је изузетно драго што су пронашли "доказе" за то (мада се ја на њиховим месту не бих кладио да имају било какав доказ - плашим се да ће их колико сутра, опет неки "доказ" променити за 180 степени, као што смо до сада били сведоци да се врте у круг по степенима, као хеликоптери)!
avatar
(xy^2)^3
Ženski
Raspoloženje : uvijek raspolozena
Datum upisa : 14.12.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Pon Jan 03, 2011 10:41 am
kao prvo mi smo davno otisli sa teme. i uopste ne dokazujemo ni da postoji niti da ne postoji Bog. mi diskutujemo o necem sasvim drugom, ali to nema veze.

Mozda i jeste prica o Prometeju bajka, ali ima jedna caka tu. Grcka mitologija prozeta je mitom o njemu...

Sjeti se mita koji pocinje sa

Prometej je žrtvovao velika vola i podijelio ga na dvije polovice. U prvu je stavio meso i većinu masnoća te sve prekrio volovim trbuhom, a u drugu kosti koje je prikrio masti..

da sad ne stavljam cijeli mit. Slijedi mit sa vatrom, itd, itd

Ovo je dio mitologije u koju su ljudi vjerovali.

Ako je prvi dio mita istinit zasto nije i drugi. odnosno ako je drugi dio mita neistina onda je i prvi neistina. Ovo je cista logika.

Sto se tice Afrike. Nisam bas sigurna da su bas toliko krivi Afrikanci.

Tvrdis

Црнци су сами имали ропство пре него што су видело белог човека (а они који нису, радили су нешто још горе и суровије или су јели своје саплеменике или их убијали, када би их у рату побеђивали. Није било заробљеника код оних који нису познавали ропство)!

Можеш ли ти да замислиш то: јели су једни друге или су једни друге претварали у робове!
Па нису им белци криви за то, већ они сами!

U Africi jeste bilo kanibalizma, ali to imamo i u drugim dijelovima svijeta, Daleki istok naprimjer. Neki su ih pretvarali u robove, pa to imas i u savremenim ratovima, ne kanibalizam ali zarobljavanje i slanje na rad.(to se moze smatrati robljem samo malo ljepse receno).

Istina je jedna nisu im cvjetale ruze. Dolaskom bijelog covjeka pocelo je novo zlo koje je bilo nastavak onog prvog.

Malo je Afrikanaca prodano u roblje tako da ih je Afrikanac zarobio i prodao, Dosta njih bilo je prisiljeno da iste te bijele ljude vode kroz prasumu i da traze zdrave crnce.
Taj bijeli covjek napravio je vjestacke granice koje su podijelile plemena. kasnije se ukinute kolonije ali su granice ostale i plemena koja se nisu ni prije trpila pocela su da ratuju.

Istina je da najvise pomoci ide u Afriku, ali nju i ne osjeti mali siromasan covjek. Zavrsi uglavnom kao mito i korupcija. kupuje se oruzje, a mali Afrikanci umiru od gladi.

Vidis ipak nije samo afrikanac kriv zato.

Ovo za DNK ne tvrdim da nije tacna metoda, ali da neko pomocu nje otkrije koje i gdje je zivjela prva zena na zemlji to ne vjerujem.


Vidis ovo

И шта ту теби негира постојање Бога?

Mozes o meni misliti sta god hoces, Da sam budala, glupa..... Cinjenica je jedna ja uopste necu da ti dokazem da Bog ne postoji. Isto tako necu ni da dokazen da postoji. Onog momenta kad vidim neoboriv dokaz u svemu moja vjera u Boga ce prestati. Znas li zasto. Mislim da znas, al ipak. Kako da vjerujem da postoji nesta ako znam da to nesta stvarno postoji.
Tako isto ako imamo dokaz postojanja Boga znaci da vise ne moramo vjerovati da on postoji,

Ne zaboravi nesto svi mi vjerujemo u istinitost knjiga iz koje ucimo svoju vjeru.
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Pon Jan 03, 2011 11:25 pm
"kao prvo mi smo davno otisli sa teme."

Ја нисам и покушавам упорно да ти објасним да теби суштина, односно сама тема уопште није јасна И ДА ТЕ КОЛИКО ГОД ЈЕ ТО МОГУЋЕ ЗАДРЖИМ НА ТЕМИ !

"i uopste ne dokazujemo ni da postoji niti da ne postoji Bog."

Ја ти за то наводим многе доказе, али да би уопште суштински расправљали о томе, мораш знати шта тема уопште значи и који аргументи за и против се прихватају, а који не (не играју се кошарка и фудбал на истом терену)!

"mi diskutujemo o necem sasvim drugom, ali to nema veze."

О чему?

"Ako je prvi dio mita istinit zasto nije i drugi. odnosno ako je drugi dio mita neistina onda je i prvi neistina. Ovo je cista logika."

Ти знаш да је први део истинит, била си присутна када је писан или када је Прометеј радио то што је радио? Провежбај мало логику као предмет (или рецимо таутологију из математике), па види да постоје потребан и довољан услов, а да постоје истине које садрже у себи само потребан, само довољан или и потребан и довољан услов, а да су неке истините ако садрже само довољан, а не и потребан услов (градиво првог средње)!

"Malo je Afrikanaca prodano u roblje tako da ih je Afrikanac zarobio i prodao, Dosta njih bilo je prisiljeno da iste te bijele ljude vode kroz prasumu i da traze zdrave crnce."

Већина је тако продата! Пусти ме молим те холивудских митова и легенди и серија о сиротим црнцима и злим белцима (или обрнуто)! Ја ти говорим о ономе како историјски јесте било тј. о ситуацији "са терена"! Јеси ли била у Африци? Јеси ли видела како џунгла изгледа и како би се у њој снашао бели човек? Тамо је немогуће белцу да преживи! Ни дан данас! Тако је било вековима, а потом када се бели човек одомаћио у Африци, било је и по мало и другачије! Веруј ми да се црнцима дебело исплатило да се баве трговином робљем, што су они у многоме и чинили! Да управо црнци, а не само и једино белци (што је стари "добри" холивудски стереотип - из времена када је у САД почео да се гаси апархејд - који узгред буди речено није угашен ни до дана данашњег)!

"U Africi jeste bilo kanibalizma, ali to imamo i u drugim dijelovima svijeta, Daleki istok naprimjer. Neki su ih pretvarali u robove, pa to imas i u savremenim ratovima, ne kanibalizam ali zarobljavanje i slanje na rad.(to se moze smatrati robljem samo malo ljepse receno)."

Да, па шта? Ко је рекао другачије (ти мене очигледно опет не читаш)! Ја написао да није било тако? КО је написао да канибализма није било и у другим деловима света (поготово на далеком истоку и у Океанији)? Уосталом било га је и међу Немцима код Стаљинграда и међу Русима у Лењинграду и на Андима када је пао авион са спортистима...

"Taj bijeli covjek napravio je vjestacke granice koje su podijelile plemena. kasnije se ukinute kolonije ali su granice ostale"

А ко је и када написао да белац то није учинио? Муа?

"i plemena koja se nisu ni prije trpila pocela su da ratuju."

Бог их је на то натерао или их је томе научио?

"Istina je da najvise pomoci ide u Afriku, ali nju i ne osjeti mali siromasan covjek. Zavrsi uglavnom kao mito i korupcija. kupuje se oruzje, a mali Afrikanci umiru od gladi"

То се бели човек тамо бави митом и корупцијом? А знаш шта сам ја чуо: знаш ли зашто мали црнци имају велике стомаке и танке руке? Само једу и ништа не раде!!! (Ало бре, виц, шега ба!!!)

"Istina je jedna nisu im cvjetale ruze. Dolaskom bijelog covjeka pocelo je novo zlo koje je bilo nastavak onog prvog."

А ко је написао другачије? Опет не пратиш!

"Vidis ipak nije samo afrikanac kriv zato."

КО је написао да јесте?

"Mozes o meni misliti sta god hoces, Da sam budala, glupa..."

Нисам ти написао да јеси, написао сам ти да повремено СУМЊАМ (неретко основано) да си таква!

"Cinjenica je jedna ja uopste necu da ti dokazem da Bog ne postoji. Isto tako necu ni da dokazen da postoji."

Па ова тема се бави управо тиме. Ако те то не интересује, а шта ћеш овде?

Onog momenta kad vidim neoboriv dokaz u svemu moja vjera u Boga ce prestati. Znas li zasto. Mislim da znas, al ipak. Kako da vjerujem da postoji nesta ako znam da to nesta stvarno postoji.
Tako isto ako imamo dokaz postojanja Boga znaci da vise ne moramo vjerovati da on postoji,

ПА ТО ЈЕ ОНО ШТО САМ ПОКУШАВАО ДА ТИ КАЖЕМ СВЕ ВРЕМЕ: ТИ НИТИ ЗНАШ ШТА ЗНАЧИ ВЕРОВАТИ НИТИ ЗАИСТА ВЕРУЈЕШ У БОГА!
ЈЕДНОСТАВНО НЕМАШ ПОЈМА ШТА ЈЕ ВЕРА КАО НИ РЕЛИГИЈА КОЈОЈ ПРИПАДАШ (АКО ЈОЈ УОПШТЕ ПРИПАДАШ)!
Па није вера у Бога вровање или надање у непроверене ствари, већ вера (убеђење, веровање) да Бог постоји!
Па ваљда ћеш ако се увериш (као неверни Тома) тек онда бити сигурна?
Ти очигледно у различити контекст стављаш појмове "ВЕРОВАТИ" и "ЗНАТИ"!
Па не значи веровати (у религијском смислу) претпостављати - не знати (са сигурношћу не знати нешто)!
Веровати (у религијском смислу) значи припадати и знати да је нешто истина (чак и нешто што не видиш и за шта немаш материјални или неки други доказ - узгред Хришћанство ти пружа милионе материјалних и сваких других доакза, али... неком ни то није довољно)!
А ако се још и докаже у сваком могућем смислу, па је ли Бог дао да буде тако!!!
Тада ће ваљда сви поверовати (и неверне Томе)!
ВЕРОВАТИ НЕ ЗНАЧИ СУМЊАТИ ИЛИ ПРЕТПОСТАВЉАТИ, ДРЖАТИ СЕ У УБЕЂЕЊУ!
ВЕРОВАТИ ЗНАЧИ АПРИОРИ БИТИ СИГУРАН У ЦРКВЕНУ ДОГМУ, ПРИХВАТИТИ ХРИШЋАНСТВО АПРИОРИ И ПРИПАДАТИ ХРИСТУ И ХРИШЋАНСТВУ АПРИОРИ!
У религијском смислу реч веровати не значи веровати на реч (у истину или неистину), не значи ИМАТИ ПОВЕРЕЊА!
То је твој проблем од почетка сам ти писао, ти не знаш шта у религијском смислу значи вера!!!
ОПЕТ ТИ КАЖЕМ, ПРОЧИТАЈ СИМВОЛ ВЕРЕ И ПРОБАЈ ДА ТИ ТО НЕКО ПРОТУМАЧИ ШТА ЗНАЧИ (НАЈБОЉЕ ЈЕ СВЕШТЕНИК ЦРКВЕ КОЈОЈ ПРИПАДАШ)!

"Ne zaboravi nesto svi mi vjerujemo u istinitost knjiga iz koje ucimo svoju vjeru."

Да, па? А ко је рекао другачије?
avatar
(xy^2)^3
Ženski
Raspoloženje : uvijek raspolozena
Datum upisa : 14.12.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Uto Jan 04, 2011 5:23 am
Ти знаш да је први део истинит, била си присутна када је писан или када је Прометеј радио то што је радио? Провежбај мало логику као предмет (или рецимо таутологију из математике), па види да постоје потребан и довољан услов, а да постоје истине које садрже у себи само потребан, само довољан или и потребан и довољан услов, а да су неке истините ако садрже само довољан, а не и потребан услов (градиво првог средње)

Ne nisam bila prisutna. Ipak Grci su vjerovali u mitove. Ako mitovi nisu tacni, onda cijele mitologije padaju u vodu...

Већина је тако продата! Пусти ме молим те холивудских митова и легенди и серија о сиротим црнцима и злим белцима (или обрнуто)! Ја ти говорим о ономе како историјски јесте било тј. о ситуацији "са терена"! Јеси ли била у Африци? Јеси ли видела како џунгла изгледа и како би се у њој снашао бели човек? Тамо је немогуће белцу да преживи! Ни дан данас! Тако је било вековима, а потом када се бели човек одомаћио у Африци, било је и по мало и другачије! Веруј ми да се црнцима дебело исплатило да се баве трговином робљем, што су они у многоме и чинили! Да управо црнци, а не само и једино белци (што је стари "добри" холивудски стереотип - из времена када је у САД почео да се гаси апархејд - који узгред буди речено није угашен ни до дана данашњег)!

OK. Nije tacno ono sto smo ucili u skoli, Treba da se vratim nazad i da ucim novu istoriju.


Да, па шта? Ко је рекао другачије (ти мене очигледно опет не читаш)! Ја написао да није било тако? КО је написао да канибализма није било и у другим деловима света (поготово на далеком истоку и у Океанији)? Уосталом било га је и међу Немцима код Стаљинграда и међу Русима у Лењинграду и на Андима када је пао авион са спортистима...

Ne nisi napisao drugacije ali si imedju ostalog kanibalizam optuzio za propast Afrike.

А ко је и када написао да белац то није учинио? Муа?

Ja napisala jer ti optuzi Afrikance da su sami sebi zlo ucinili, a jedan od razloga njihove propasti je i bijeli covjek.


"i plemena koja se nisu ni prije trpila pocela su da ratuju."

Бог их је на то натерао или их је томе научио?

ne nije ih Bog naucio, a koje naucio drugwe da ratuju. pa ratovi se vode odkad je svijeta i vijeka.


Vise stvarno necu ovdje pisati.

Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Uto Jan 04, 2011 6:57 am
И немој! Боље је!!! Very Happy
avatar
(xy^2)^3
Ženski
Raspoloženje : uvijek raspolozena
Datum upisa : 14.12.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Uto Jan 04, 2011 7:12 am
I necu. jer ti poznajes najnoviju istoriju.
Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Uto Jan 04, 2011 8:13 am
Па за разлику од тебе и познајем историју и знам истину!
А знам и да прочитам и схватим шта други пишу!!!
avatar
(xy^2)^3
Ženski
Raspoloženje : uvijek raspolozena
Datum upisa : 14.12.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Uto Jan 04, 2011 9:00 am
Imam ideju napisi knjigu Istorija svijeta pa da nauce nesto i oni koji pojma nemaju.

Лоц
Лоц
Muški
Lokacija : БЕОГРАД
Raspoloženje : Фантастично
Datum upisa : 03.07.2010

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Uto Jan 04, 2011 7:49 pm
Види, кад ти нека таква (или слична) идеја "падне на памет", а ти ћути, стрпи се мало и... проћиће те. Од много размишљања (кажу) уме да боли глава!!! Very Happy
Sponsored content

Ima li Boga - Page 2 Empty Re: Ima li Boga

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu