Beogradska ka5anija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Romansa u zrelim godinama Empty Romansa u zrelim godinama

Ned Jun 13, 2010 4:43 am
Ljubav u poznim godinama je zrela i počiva isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega su, po pravilu, iskrenije i dugotrajnije od mladalačkih. Zato ne razmišljajte o godinama, već se prepustite.

Među osobama koje su prevalile četrdesetu, pedesetu ili šezdesetu ima sve više samaca, ali i onih koji su tek u ovom dobu pronašli pravu ljubav

Velika studija dr Klira Stivensa, američkog seksologa, pokazala je da među osobama koje su prevalile četrdesetu, pedesetu ili šezdesetu ima sve više samaca, ali i onih koji su tek u ovom dobu pronašli pravu ljubav.
– Mladi karijeru i posao stavljaju na prvo mesto i često žrtvuju ljubav. Ne pristaju na kompromise, raskidaju veze i na kraju ostaju sami. Kad u poslu dostignu maksimum i počnu da uživaju u plodovima svog rada, odlučuju da konačno daju šansu emocijama – priča dr Stivens.

NIKAD NIJE KASNO vvvv
Ljubav u poznim godinama ima svoje prednosti. Dr Stivens navodi da su takve veze zrelije, da počivaju isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega su, po pravilu, iskrenije i dugotrajnije od mladalačkih. On pominje jednu svoju pacijentkinju koja je iznela suštinu ovog fenomena.
– Došla je i rekla mi: „Napunila sam 48 godina i shvatila da sam imala izuzetno zanimljiv život. Proputovala sam skoro ceo svet, radila sam šta sam htela i niko me u tome nije ograničavao. Imam svoj stan, automobil i ušteđevinu i zato sada želim da se skrasim uz nekog i da to podelim s njim“. Upravo je u tome suština jer mnogi ljudi, tek nakon što ostvare sve svoje ambicije, mogu da se prepuste ljubavi i da uživaju u njoj. U tome nema ničeg lošeg – objašnjava dr Stivens.
Teško je reći kad je pravo vreme za ljubav pošto ograničenja u tom domenu ne postoje. Na osnovu svog dugogodišnjeg terapeutskog iskustva dr Stivens zaključuje da je ljubav u poznim godinama podjednako lepa kao i u mladosti.

IMUNI NA LJUBOMORU cccc
Zrelost i iskustvo rade u korist ljubavi, te u vezama sklopljenim u poznijim godinama nema mesta nezrelom prepucavanju i ljubomori. Zato iskoristite svaki trenutak da se družite s prijateljima, obogaćujte vaš društveni život, posećujte pozorišta i restorane. Oprobajte se i u savremenom upoznavanja preko interneta uz pomoć mnogobrojnih programa za četovanje, kao što su „Fejsbuk“, „Em-Es-En“, „Aj-Si-Kju“ (facebook.com, msn.com, icq.com)… Čim se ulogujete, pojaviće vam se polje u kom ćete navesti kakvog partnera tražite. Udahnite duboko i upustite se u nepoznato.

SVE PREDNOSTI ZRELE LJUBAVI
Vredelo je čekati
Ceo život ste čekali da se ušuškate u naručju srodne duše i sada znate da ste srećniji nego kad ste bili mladi. Sigurniji ste u sebe, racionalnije odlučujete i znate da uživate u ljubavi.
Znate kako da ga usrećite
U ovim godinama nemate potrebu za prepucavanjem i sigurni ste da želite da usrećite voljenu osobu. Pošto ste zreliji, znate i kako. Neće vam smetati da ga razmazite i da mu ispunjavate svaku želju.
Mudriji ste
U zrelim godinama vi ste mnogo mudriji nego u mladosti. Ako dođe do svađe, zapitajte se da li vam je važnije da dokažete da ste u pravu ili da imate stabilnu vezu. U tom trenutku vam neće biti teško da se opredelite za to da budete pre svega dobra žena.
Ne sputavajte jedno drugo
Oboje ste ostvareni i samosvesni i zato jedno drugom dajete punu slobodu. Ne sumnjate, ne preispitujete i ne uhodite partnera jer znate da vas vezuje iskrena ljubav.
Ne vagate zaduženja
Nemate iluzije i ne očekujete da vam se svaki trud isplati ili vrati istom merom. To prosto ne ide tako. Ako vi u jednom danu očistite kuću, spremite večeru i operete sudove, nećete očekivati da on to uradi sutradan. Znate da je lepota u davanju. To zna i on, pa će vam uzvratiti. Zato je vaša ljubav iskrena i dugo će potrajati.
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu