Beogradska ka5anija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Jelena Janković. Empty Jelena Janković.

Uto Jan 06, 2009 9:19 am
Jelena Janković.

Jelena Janković. Sphnshfc14620612ss6



Lična karta

Ime: Jelena Janković
Nadimak: J.J.(Džej Džej)
Datum rođenja : 28 Februar 1985 – Beograd, Srbija
Prebivalište: Bradenton, Florida
Igra desnom rukom (dvoručni bekhend)
Trenutni rejting : WTA lista singl – 3, dubl – 110
Visina: 177cm
Težina: 59kg
Profesionalac: od 2000. god.
Oprema: Reebok
WTA Titule (5):
2007 – Auckland, Charleston, Rome, Birmingham
2004 – Budapest
Finale (Cool:
2007 – Sydney, Den Bosch, Toronto, Beijing
2006 – Los Angeles
2005 – Dubai, Birmingham, Seoul
Polufinale (13):
2007 – Dubai, Doha, Warsaw, Strasbourg, Roland Garros, Los Angeles, Stuttgart
2006 – Strasbourg, US Open, Beijing, Guangzhou
2005 – Berlin
2004 – Linz
Titule dubl: 2006 - Birmingham (Na Li)
Titule dubl mix: 2007 – Wimbledon (Jamie Murray)

Jelena Janković. Jelenajankovickv0
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Jelena Janković. Empty Re: Jelena Janković.

Uto Jan 06, 2009 9:22 am
Jelena Janković. Jankovicamssta05250ko4...Jelena Janković. Capt5c99f54cf6c64ef08dfql1

Zahvaljujući Jeleni Srbija je prvi put u istoriji ušla u plej of za popunu Svetske grupe. Posle četiri dana velikih bitaka, velikih nada, strepnji i radosti naša selekcija je izborila meč u julu, koji smo voljom žreba odigrali u Košicama protiv izuzetno jakih Slovakinja. Uspeh tima zavisio je od Jelene, ona je to znala i ni jednog trenutka, ma koliko bila umorna nije pokazala ni rekla da ne može dalje. Igrala je briljantno, davala više od maksimuma, svaki dan po pet sati provodila na terenu i na kraju pustila suze radosnice, pala u zagrljaj najpre partnera iz dubla Ane Timotić, zatim selektora Dejana Vraneša, majke Snežane, a onda i ostalih članova srpskog tima.

Jelena Janković. 2008melbourne31zl9


Posle kratkog odmora u Beogradu, Jelena je otišla na seriju tunira koji su bili uvertira za drugi gren slem u sezoni – Otvoreno prvenstvo Francuske. Varšava i Berlin – na oba turnira susretala se sa „noćnom morom“ Enan i posle velikih borbi bila zaustavljena. Jelena do treće titule u sezoni stiže na turniru iz Masters serije u Rimu, najcenjenijem posle gren slem takmičenja gde joj je pehar posle pobede u finalu nad Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom uručio princ od Monaka. U „gradu svetlosti“ Jelenu je dočekao još jedan težak žreb, kao i na većini turnira. Već u trećem kolu Rolan Garosa čekala je niko drugi do Venus Vilijams. Posle Venus pala je i Vaidišova, zatim domaća teniserka Bartoli, a onda ponovo udarac od stenu Enan i kraj epizode.

Prelazak na travu bio je više nego sjajan. Nova titula, četvrta u godini! Na maestralan način došla je do trona u Birmingemu savladavši u finalu drugi reket sveta Ruskinju Mariju Šarapovu, sa kojom je upravo u ovom gradu igrala finale pre dve godine. Več naredne nedelje stiže i do novog finala, ovaj put u Holandiji protiv druge Ruskinje, Ane Čakvetadze. Usledio je Vimbldon. San je bila jedna, dobila je sasvim drugu neplaniranu titulu, gren slem prvenac i to iz miks konkurencije. Važila je za velikog favorita u singlu, ali je sticajem okolnosti, kiše, čestih prekida, umora i cestih izlazaka na teren, jednostavno izgubila koncentraciju i odigrala kako i sama kaže najgori meč u sezoni - 4. kolo protiv Franciskinje Bartoli. Nastup u miks konkurenciji u paru sa domaćim teniserom Džejmijem Marejem i trijumf lansirali su ih u orbitu interesovanja i slave. Prvi put posle više od 20 godina Britanci su osvojili titulu na Vimbldonu, a najveće zasluge idu na račun naše Jelene koju smatraju svojom „usvojenom ćerkom“.

Jelena Janković. Jelenajankovic2849vc4Jelena Janković. Jelenajankovic8590ml1


Po završetku Vimbldona čekalo je novo učešće u reprezentaciji. Čast Srbije u Košicama branila je Jelena i ostatak tima koje su činile naše devojke, ali takođe devojke velikog srca. Usledio je novi meč za anale. Gledala ga je cela Srbija preko malih TV ekrana, gledala i plakala. Evo kako je izgledao sam finiš meča Janković – Cibulkova opisan od strane jednog novinara, koji je i sam bio prisutan teniskoj drami:
„Srbija je za trenutak prestala da diše, suze su tekle niz lice, oni „čvrsti“ su buru emocija krili u sebi, čekao se ishod velike bitke i neizvesnosti koju je prourokovalo pucanje vlakana na levoj butini naše teniske herione... plakali su i oni ispred malih TV ekrana, i svi oni koji su se našli na i kraj terena u Steel Areni gde je odigrana troipočasovna drama, do sada neviđena u Federejšn kup takmičenju. Poslednjim atomima snage, stisnutih zuba, sa samo jednom misli u glavi „Srbija pobediti mora, nema predaje do god mogu da stojim bar na jednoj nozi“, išla je dalje, ne razmišljajući da je takav potez može koštati karijere. U grotlu Steel Arene u slovačkim Košicama, pred šest hiljada frenetičnih navijača pred kojima bi i stena sagorela, na jednoj nozi, iscrpljena, pod grčevima, uprkos velikim bolovima koje je osećala i nemoći ustala je i zauzela poziciju na terenu gde su je još samo dva poena delila od pobede. Srce, veliko srce naše herione izborilo je pobedu, posle koje je ponovo pala na teren, usledilo je višečasovno oživljavanje kako u svlačionici našeg tima, tako i u hotelu gde je bila smeštena ekipa. Sledeći, odlučujući dan takmičenja u Košicama Jelena nije mogla pomoći timu na terenu, ali bila je pored i bodrila svoje saigračice...postala je heroj nacije“!

Jelena Janković. Sport13pt2&Jelena Janković. Tenisjankovicjelenadubaxr3


Već u avgustu Jelena je odmah posle Enanove izborila učešće na Mastersu u Madridu, završnom takmičenju u godini koje okuplja osam najboljih na svetu u toj sezoni. Odigrala je finale u Torontu gde je ponovo „udarila“ u Enan. Na US Openu „milimetri“ su je delili od plasmana u polufinale i pobede nad izuzetno raspoloženom i motivisanom Venus. Imala je priliku da upiše i treću pobedu u 2007. nad starijom sestrom Vilijams, ali nije uspela.

Na velikom turniru u Pekingu Jelena je nanela poraz povratniku u WTA tour, bivšoj vladarki svetskog tenisa Amerikanki Lindzi Devenport, što je ujedno i jedini poraz ovoj teniserki u ovoj godini od kako se vratila na teren i odigrala tri turnira. U finalu Pekinga Jelena je zbog povrede vrata izgubila gotovo dobijen meč od Mađarice Savaj. Premor od iscrpljujuće sezone je učinio svoje, zbog koje sam finiš godine nije posut trijumfima. Izostao je i uspeh na Mastersu u Madridu, ali to ne umanjuje svu veličinu i rezultat koji je Jelena napravila u 2007. godini.

Jelena Janković. Jelenajankovic1152lv0&Jelena Janković. Jelenajankovic7761ww2


Jelena i njeni fanovi će zapamtiti ovu godinu po mnogobrojnim nagradama. U martu ove godine, WTA je dodelio Jeleni nagradu za igračicu koja je najviše napredovala u 2006. Na kraju godine u Madridu, ona je dobila ACES nagradu koju dobija teniserka koja je najviše učinila za tenis u protekloj godini, na samom terenu, u radu sa medijima, sponzorima i humanitarnim akcijama. Olimpijski komitet Srbije proglasio je Jelenu za najbolju sportiskinju ove zemlje u 2007. godini. Teniski savez Srbije je dodelio nagradu Jeci kao najboljoj teniserki. Jelena Janković je bila pozvana od strane UNICEF-a da postane ambasador za svoju zemlju na šta je ona oberučke pristala posto će se truditi da pomogne na obrazovanju mladih ljudi.Jelena je zaštitno lice „Prince“-a, „Reebok“-a, „Hyundai“-a i modne kuće MONA. JJ smatra da je edukacija jedan od prioriteta u njenom životu i posvećena je svojim studijama na Megatrend Univerzitetu u Beogradu gde je trenutno na 3.godini. Svi ovi rezultati i uspesi nagoveštavaju novi niz fenomenalnih rezultata ove „zlatne“ devojke iz Beograda.

Takmičarsku 2008. Jankovićeva je započela u Pertu, učešćem na Hopman kupu u paru sa Novakom Đokovićem. Poneli su naziv vicešampiona![/color]
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Jelena Janković. Empty Re: Jelena Janković.

Uto Jan 06, 2009 9:23 am
Iz Jelelinog bloga:

Kraj turneje po Australiji

Zdravo moji prijatelji,

da budem iskrena bila sam veoma iznenađena da vidim koliko fanova imam po svetu. Iako sam jedna od najboljih igračica na turu, nekada nisam svesna toga i iznenadim se kada vidim komentare na španskom, portugalskom, francuskom, itd. Naravno uvek očekujem podršku mojih navijača iz Srbije koji su najbolji na svetu, ali moja ljubav prema fanovima nema limita i zbog toga sam srećna kada znam da vas ima po celom svetu.

Jelena Janković. Jelenajankovic7363dg0&Jelena Janković. Jelenajankovic2358sc9

Biću kratka u opisu druge nedelje na Australian Open-u. Nema puno toga da se kaže, sve ste videli na terenu. Dala sam sve od sebe, povređena sam i leđa su me dosta bolela. Emotivac sam i koliko god da se trudim da sakrijem emocije, to jednostavno nisam mogla da uradim protiv Šarapove. Počela sam da plačem i samu sebe sam iznenadila. Jednostavno je bol bio nepodnošljiv, ali ja nisam htela da odustanem iako je to bilo logično. Poštujem sve moje fanove i borac sam do poslednjeg poena. Bila sam razočarana posle meca, ne zato što sam izgubila, već nisam mogla da pružim maksimum zbog povrede.
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Jelena Janković. Empty Re: Jelena Janković.

Uto Jan 06, 2009 9:24 am
Jelena Janković. 2cyi2o8
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Jelena Janković. Empty Re: Jelena Janković.

Pet Feb 20, 2009 6:06 am
Jelena Janković. 88s

05. februar 2009.
Naša najbolja teniserka Jelena Janković proglašena je za ličnost godine, prema odluci žirija magazina „Status“. Na svečanosti u galeriji „Ozon“ koju je priredio magazin „Status“, uručene su i nagrade za najbolju fotografiju i najboljeg novinara u 2008. godini. U tradicionalnoj anketi magazina „Status“, u kojoj je učestvovalo 80 novinara i javnih ličnosti, za ličnost 2008. godine izabrana je naša najbolja teniserka Jelena Janković.
" Velika mi je čast što sam među novinarima izabrana za nosioca ove laskave titule. Trudiću se da opravdam očekivanja koja ova nagrada sa sobom nosi ", rekla je Jankovićeva.
Sponsored content

Jelena Janković. Empty Re: Jelena Janković.

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu