Beogradska ka5anija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Internet ljubavi

Ned Feb 01, 2009 9:36 am
Osobe koje se zbližavaju licem u lice imaju daleko bolje rezultate na području ljubavi i bliskosti nego parovi koji se zabavljaju putem interneta...
Upoznavanje preko neta se čini intenzivnim i bržim nego klasični načini „muvanja“, ali četovanje ipak ne donosi pravu bliskost i ljubav. Pokušali smo da odgonetnemo zašto i pored toga ljudi pribegavaju vezama preko interneta.


Bliskost i internet čini se, ipak ne idu zajedno. Veronika Skot, porodični terapeut kao i njene kolege s univerziteta na Floridi zaključili su da osobe koje se zbližavaju licem u lice imaju daleko bolje rezultate na području ljubavi i bliskosti nego parovi koji se zabavljaju putem interneta. Osim toga, ljudi koji se oslanjaju na komunikaciju putem tehnologije imaju slabe rezultate po pitanju bliskosti u svim međuljudskim odnosima.
Imati monitor, a ne ljudsko lice ispred sebe može da ublaži ankisoznost, pa se nekima ovaj način upoznavanja novih ljudi čini privlačan. Ipak, osobe koje se bore sa svim fazama približavanja drugima razvijaju sposobnosti potrebne za sticanje i održavanje bliskosti.
Zašto ljudi uopšte pribegavaju vezama preko interneta? Dopisivanje s nekim, komunikacija i razmenjivanje najdubljih misli je veliki deo ljudske intimnosti. Ima onih koji veruju da bolje razumeju i osećaju druge ako im ne smeta njihovo fizičko prisustvo. Naravno da je psihički aspekt veoma važan deo zbližavanja. Međutim, često se dešava da kada se ljudi zaljube na internetu, uskoro osete da moraju i da se upoznaju u zbilji. Fizički kontakt je ljudska potreba, osnova ljudske intime. Zbog toga ljubav ne možete zadržati u virtuelnom prostoru.
Ako je internet samo posrednik da se parovi upoznaju i kasnije ostvare realnu vezu, onda je to pun pogodak. Ipak, postoje i oni koji ne žele da upoznaju svoje sajber izabranike. Takvi ljudi najčešće radije žive maštajući o virtuelnom (često idealizovanom) partneru. Internet parovi često sebe predstavljaju potpuno drugačijim od onoga kakvi su u zbilji. Kada bi se takvi ljudi sreli i upoznali, saznala bi se prava istina, a bekstvo od realnosti bi nestalo.
Bilo da ste pristalica ljubavi preko neta ili da zastupate one koji misle da tehnologija otuđuje, priznaćete da zahvaljujući mreži tokom života upoznamo mnogo ljudi s drugih meridijana koje u relanosti verovatno nikada ne bismo sreli.
(Izvor: 24 sata)


Poslednji izmenio MustraBecka dana Ned Sep 06, 2009 12:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pet Mar 06, 2009 8:01 am
Virtualna ljubav - bezazlena zabava ili….

„Muškarac, 35 godina, iz Beograda, Škorpija, traži ljubavnicu, član iz radoznalost“ - ovo je jedan od mnogobrojnih oglasa na jednom od internetskih portala koji je već duže vreme virtualni „provodažija“ prijatelja i poznanika, čak i ljubavnika. Više od 9.000 žena i čak više od 16.000 muškaraca registrovani su korisnici ove, samo jedne od stotinu sličnih adresa na kojima se uspostavljaju i razvijaju komunikacija i upoznavanje (i mnogo više od toga) „online“.

Usputna zabava
Stare običaje, poput slučajnog susreta, višesatnih razgovora uz kaficu ili piće, cveće i pisma, zamenilo je četovanje. Sve više ljudi pronalazi prijatelje i ljubavnike na internetu, što se u nekim slučajevima i završi srećno. Ipak, svako ko pokuša na virtualni način da ostvari ozbiljniju vezu, mora da bude svestan mogućih opasnosti - iza iskucanih reči možda se skrivaju, sve zaredom, laži. Šta ljude tera da se zatvaraju u četiri zida i virtualno komuniciraju? Zar nije lepši, reći će mnogi, neposredan kontakt koji omogućava doživljaj emocija na pravi način? No ovakva komunikacija ima i prednosti. U stvarnosti nas, priznali to ili ne, prvo privuče fizički izgled osobe, a on je, na kraju, prolazan i irelevantan za sreću. Uz pretpostavku da osoba „s druge strane žice“ govori istinu, na četu najpre upoznajemo njenu „dušu“ i misli. Neki su ljudi po prirodi zatvoreni, ne znaju da pokažu pravo lice u neposrednom kontaktu, već se lakše i slobodnije izražavaju pišući. Drugi, pak, sticajem životnih okolnosti nemaju mnogo prilika za nova poznanstva, pa na ovakav način traže srodnu dušu. Ipak, najviše je onih koji se na internet i na čet registruju iz čiste znatiželje.
Oni su povremeni korisnici, njihov je jedini motiv usputna zabava, a u čitavu stvar ulaze bez želje za avanturom, a još manje za seksom. No neretko se znatiželja pretvori u neverstvo. Do trećine razvoda braka, prema svetskim statistikama, dolazi zbog virtualne avanture! Otprilike 38 odsto onih koji komuniciraju „online“ učestvovalo je u eksplicitnim virtualnim „vrućim“ razgovorima s drugom osobom, a njih 31odsto taj je razgovor doveo do virtualnog seksa, kažu autori jedne američke studije o korištenju i zlopotrebi interneta.
U Srbiji nema pouzdanih istraživanja, ali neke su procene da vezu na internetu ostvari otprilike 14 odsto ljudi koji komuniciraju na takav način.

Emocionalna prevara
Ono čime se mnogi pravdaju kada se upuštaju u „online“ avanturu je stav da nema prevare bez fizičkog kontakta. Ali, čak 75 odsto žena smatra da bi ih emocionalna prevara partnera više pogodila nego seksualna.
Takav stav ne bi trebalo da čudi obzirom da žene gotovo nikada (barem većina njih) neće prevariti muškarca radi seksa, njih u neveru najčešće tera manjak pažnje, nerazumevanje njenih potreba i prihvatanja „zdravo za gotovo“.
Dok su žene željne pažnje, muškarce intrigira seks s novom partnerkom i imponira im osvajanje.
U skladu s tim, malo je onih koji će radi ljubavnice i usputnog seksa ostaviti mir i sigurnost porodičnog gnezda, a još je manje onih, navodno samo 3%, koji će se oženiti svojom ljubavnicom.
Čak i ako to učine, njihov novi brak, kažu statistike, u preko 60% slučajeva završi ponovnim preljubom, pa i novim razvodom.

Noći na internetu
„Naši problemi počeli su mnogo pre nego što sam ih postala svesna. Zapravo, kada sada vratim film, vidim da nikada nisam imala brak o kakvom sam sanjala. Ali sve se do kraja raspalo onda kada mu je, umesto mene i bračne postelje, postao zanimljiviji kompjuter. Onog trenutka kada je postao nezainteresovan za seks znala sam da nešto nije u redu. Ma, koji to muškarac ne poleti u krevet kad njegova žena preuzme inicijativu? Svi, samo ne i moj. Zaljubio se u ženu koju je upoznao putem interneta! Posle nekoliko meseci dopisivanja, dogovorili su viđenje i to je bio kraj našeg braka.”
Marijana, 35 godina

Kap koja preliva čašu
Osobe koje putem interneta pokušavaju da pronađu partnera možemo da podelimo u nekoliko kategorija. To mogu da budu oni koji su previše stidljivi i teško im je da upoznaju nekog u direktnom kontaktu. Drugu grupu čine obično mladi ljudi kojima je to uobičajen način komunikacije, a često su i previše zaposleni da bi na drugi način nekoga upoznali. Naravno, ima i onih sa sklonostima koje su društveno nepoželjne ili čak kažnjive, pa im ovakav način komunikacije pruža anonimnost. Veze na internetu razvijaju se mnogo brže od onih tradicionalnih, brže otkrivamo intimne pojedinosti iz svog života, ali i više stvari uspevamo da sakrijemo. Zato je, naravno, i mogućnost da se razočaramo veća. Lakše je upustiti se u prevaru na internetu jer imamo osećaj da smo zaštićeni i da to nije prava prevara. Ali, kao i kod onih uživo, sve može da se završi bezbolno i bez velikih posledica. Ali ako je brak, ili veza, u krizi, prevara na internetu može biti ona poslednja kap koja će preliti čašu.
Majda Rijavec, psiholog

Teret u braku
„Retko sam koristila naš laptop, ali jednom sam tražila neke fotografije i otvorila folder u kojem su bile eksplicitne slike. Nije mi bilo svejedno, ali mislila sam, neka gleda... Đavo mi nije dao mira, pa budući da je ostavio sačuvanu šifru, zavirila sam u njegovu poštu. Imala sam šta da vidim. Desetak mejlova groznog sadržaja pogodilo me je kao grom! Zaklinjao se da je to samo bezazlena zafrkancija i da tu osobu nije nikada upoznao, ali preko toga teško prelazim, još je uvek teret našem braku.”
Ivana, 36 godina

Ukradena privatnost
„M-a sam upoznala nakon što je prekinuo višegodišnju vezu s T. Ubrzo posle početka naše veze, krenuo je na duži put u inostranstvo. Kako bismo uštedeli na telefonskim impulsima, komunicirali smo i-mejlom i dogovarali noćne sastanke na četu. Nezainteresovanost i drskost koje su zračile iz njegovih reči dale su mi povoda da naslutim kako sam mu ipak bila samo avantura. Odlučila sam da neću više da ugovaram virtualne sastanke. Danima sam ignorisala njegove pozive na mobilni, a zgražala sam se čitajući uvredljive i-melove koje mi je slao. Kad mi je pukao film, javila sam mu se na mobilni i objasnila šta sve mislim o njemu. Da on tada nije bio uporan u traženju objašnjenja, danas ne bismo bili u braku. Nakon duže istrage, saznali smo kako je T, njegova bivša, sve vreme čitala njegovu poštu, a meni zakazivala sastanke na četu dok je njemu u stvari internet bio nedostupan. Moj suprug, naime,posle prekida veze s T. nije promenio lozinku svog i-mejla, a ona je htela, i umalo da nije uspela, to i da iskoristi!”
H, 33 godine

Znakovi za uzbunu - otkrijte ima li drugu
Ženska je intuicija mnogo bolja od muške. Ako mislite da nešto nije u redu s vašim brakom, verovatno ste u pravu. To, naravno, ne mora da znači da vas partner vara, možda bi trebalo da se samo probudite iz uspavane rutine.
Ali, ako većinu slobodnog vremena vaš partner provodi ispred kompjutera, a kad ga pitate šta radi ili želite da pogledate preko njegovog ramena, zatvara stranice ili menja temu, ako često odsustvuje od kuće i troši više novca nego inače, ako je nezainteresovan za seks..., imate problem. O tome kako otkriti prevaru saznajte više na www.catchyourcheatingpartner.com, a do tada učinite sledeće:
- proverite stanje na kreditnim karticama (obratite pažnju na hotele, cvećare, parfimerije)
- proverite telefonski račun i odlazne pozive
- proverite njegov novčanik, džepove ili pregradu u automobilu, možda su tamo neki sumnjivi računi
- proverite brojač kilometara u automobilu, jer nije isključeno da će vaš partner odvesti ljubavnicu van grada, gde su manje šanse da bude otkriven
- proverite koje internet stranice posećuje (kliknite na opciju History ili Favorite)
- obratite pažnju na to kako se oblači: ako je odjednom počeo da se više sređuje ili kupuje odeću, dovoljan je razlog da posumnjate.

Stah od prvog susreta
„Veliki deo vremena provodim na internetu i mogu reći da sam više čudaka upoznala u stvarnom životu nego tamo. S nekim vrlo dragim prijateljima upoznala sam se na netu, pa i s dečkom s kojim sam u vezi skoro dve godine. U početku našeg dopisivanja bio mi je užasno antipatičan, no malo-pomalo počeli smo da otkrivamo sve više sličnosti. Prvi put smo se videli posle mesec dana četovanja. Veoma sam strahovala od tog susreta s neznancem, ali ispalo je super za oboje.”
Vanja, 24 godine

Jeste li znali?
70% vremena provedenog „online“ trošimo na e-mailove i četovanje u potrazi za novim poznanstvom
38% učestvovalo je u virtualnim seksi razgovorima, a od toga je 31 % i završilo „sajber” seksom
80% muškaraca prevariće svoju ženu zbog nezadovoljstva seksualnim životom
46% muškaraca starijih od 40 godina
vodi ljubav jednom nedeljno, a prosek trajanja je od 10 do 15 minuta
1/3 oženjenih muškaraca priznaje da su tokom braka imali bar jedan „izlet”
57% ljudi povremeno koristi internet za flert i male avanture
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Apr 20, 2009 1:24 am
Internet upoznavanje

Autor saveta koje vam predstavljamo u ovoj temi je Dejvid Vigant, on je psigolog i stručnjak za emotivne odnose među ljudima. Pomogao je mnogima koji su imali poteškoća u vezi i teške emotivne probleme. O vezama preko interneta ima nekoliko veoma popularnih emisija koje se prikazuju na CBS i MTV televiziji. On kaže da mnogi ljudi imaju rezervu oko online upoznavanja, poneki to rade u strogoj tajnosti čak i kada se izrodi uspešna veza mnogi parovi kažu da su se upoznali na nekom drugom mestu. On naglašava da nema ničeg lošeg u internet upoznavanju, to je samo još jedan način kontakta među ljudima, i isto je kao i upoznavanje u kafiću ili na ulici. Forma je nova, lično upoznavanje postoji od kad postoje ljudi, pa je samim tim vrlo interesantna i privlačna, a da ne govorimo o tome da vam na raspolaganju stoje ljudi sa cele planete, praktično je nemoguće da ne nađete "srodnu dušu". Takođe poručuje da je ta mogućnost izvor mnogih problema i savetuje da uvek birate partnera koji živi blizu vas, u vašem gradu ili u gradu koji nije mnogo udaljen od vašeg prebivališta. Ako je odabranik vašeg srca živi daleko, zaposlen je i ima druge obaveze, viđanje će biti retko, a veza vrlo složena. Pročitajte još par njegovih saveta za uspešno zabavljanje preko interneta.

1. O slikama
Bilo da ih postavljate na profil na nekom dejting portalu ili ih šaljete zainteresovanoj osobi, slike neka budu stare najviše 2 meseca. Neki ljudi čine fatalnu grešku postavljajući slike iz mlađih dana, mršaviji su, imaju drugačiju frizuru i sl. Time dovodite sebe u vrlo nezgodnu situaciju, ako dođe do susreta sa zainteresovanom osobom, vi ćete se osećati veoma nelagodno, on će biti razočaran i osećaće se prevarenim. Čitaj od veze nema ništa!
Nemojte slati slike sa letovanja, zimovanja, slike vaše kuće , kućnih ljubimaca, automobila, osim ako zainteresovana osoba ne traži to od vas. Šire upoznavanje dolazi kasnije, on ne traži turističke informacije, informacije o gajenju cveća ili životinja. Njega zanimate vi i nemojte okolinu bespotrebno zamarati takvim razgovorima i slikama. Osim toga on to može doživeti kao vašu dokazivanje, a niko ne želi razgovor sa nadmenom osobom.

2. O godinama
To koliko ste stari odmah dajte na uvid zainteresovanoj osobi! Sakrivanje godina stvara mnoge probleme.

3. O izgledu
Na internetu su svi zgodni i atletski građeni, naravno u pitanju je neiskrenost. Tu nema ništa od viđanja, ako ste slagali da imate 55 kg, teško ćete na prvom sastanku objasniti kako ste se za 3 dana ugojili 12 kilograma.

4. Stavovi o internet upoznavanju
Bez negativnih stavova o internet upoznavanju u razgovoru sa osobom koja vam se dopada. Zašto onda radite to ako mislite da je pogrešno, stanite iza svojih postupaka, i ostavite utisak stabilne osobe koja zna šta radi i šta hoće.

5.Lični profil ili " sve o meni"
Kada pišete svoj profil ili neko želi da mu nešto kažete o sebi ukratko, nemojte pisati roman, to će ostaviti utisak nesigurne osobe. U kratkim crtama opišite čime se bavite, šta su vaša interesovanja, šta oćekujete od internet poznanstva. Neka sve bude kratko, koncizno i jasno.

6.Neprilagođeni zahtevi
Nemojte muškarcu pisati šta mora da radi da bi vam bio po ukusu, ili još gore kako treba da se oblači, to će delovati odbojno. Ako vam se dopada njegov karakter, duhovitost i životni stavovi nije tako bitno da li nosi džins ili odelo. Ako ste bili tatina princeza nemojte to očekivati od svih muškaraca u životu. Emocionlana veza se sastoji od davanja i uzimanja, niko se ne oseća dobro ako samo daje pažnju a ništa ne dobija za uzvrat.
Ostavite finansiske želje po strani, nemojte nikome reći "želim da me razmaziš skupocenim poklonima". Svakom će biti jasno da niste previše osećajna osoba i da vas zanimaju materijalne stvari. Takve osobe odavno nisu u modi, osim toga ako budete dostojni dobićete i takav poklon, više će vam prijati kada znate da ste ga zaslužili, umesto da ste ga tražili.

7. Bez teških tema
Kada nekom pišete preko interneta nemojte spominjati brak i decu. To može delovati vrlo odbojno, osoba sa druge strane će sigurno pomisliti da ste u krizi koja ima veze sa godinama. Izbegavaće vas! Njegove misli će izgledati ovako "ova žena će se udati za bilo koga da bi dobila decu, oseća da joj vreme prolazi, do sad se nije udala pa sa njom sigurno nešto nije uredu". Umesto toga dovoljno je da kažete "porodica i stabilna veza mi mnogo znače, ja sam takav tip" i odmah ćete dobiti povratnu informaciju.

8. Ako vam neko ne odgovara na poruke i mailove
Ako ste u situaciji da vam se neko dopada, pišete mu nekoliko mailova i on ne dogovara, jasno je da nije zainteresovan za vas. Tu nema posebne filozofije, ne dopada mu se nešto u vezi vas, i ništa nemožete uraditi da to izmenite. Nemojte biti ljuti ili tužni, to je dobro znati. Odustanite i potražite drugu osobu. O ukusima ne treba raspravljati!

9.Iskoristite obostrane simpatije
Ako ste našli osobu koja vam se dopada, ona je zainteresovana i piše vam, među vama ima čak i hemije, nemojte propustiti priliku , nemojte odugovlačiti i tražiti više dokaza ljubavi. Odgovorite konkretno i krenite u akciju. Dok se vi predomišljate ona to može shvatiti kao nezainteresovanost i pronaći neku drugu simpatiju.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Apr 20, 2009 1:28 am
Trazeci srodnu dusu preko interneta mnogima se desilo da se zaljube. To se nedavno desilo u Bosni tacnije u Zenici. Ona se zove Sanja a on Adnan. Vec posle nekoliko razmenjenih elektronskih pisama, '' catovanje'' je za dvoje zaljubljenih postalo ono bez cega nisu mogli da zamisle zivot. Jedno drugom su otkrili da imaju los brak ali su ipak u medjusobnoj podrsci uspevali da nadju dovoljno snage i podnesu nepodnosljivu svakodnevicu. On je nju zvao '' Seceru '' ona njega '' Princ zadovoljstva ''. Kad je ljubav dostigla vrhunac resili su da se sretnu. Istog trenutka kad su se sreli carolija je nestala. Ispostavilo se da su muz i zena !!!! Posle ovoga, bracni par odlucio je da se razvede, navodeci kao razlog prevaru. Sta reci o paru koji se izvanredno slaze na internetu a razvodi kad u blizini nema racunara, mi se nadamo da ce na kraju shvatiti da su ipak rodjeni jedno za drugo i ostati zajedno do kraja zivota.
Very Happy
mesecevojezero
mesecevojezero
Ženski
Datum upisa : 05.01.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pet Maj 29, 2009 9:30 am
Ja ne verujem u internet veze i ljubavi.Al` dese se...
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Uto Jul 28, 2009 7:33 pm
"Dese se",i te kako! Cool
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Ned Sep 06, 2009 12:04 pm
Autor saveta koji su predstavljeni u ovoj temi je Dejvid Vigant, on je psigolog i stručnjak za emotivne
odnose među ljudima. Pomogao je mnogima koji su imali poteškoća u vezi
i teške emotivne probleme. O vezama preko interneta ima nekoliko veoma
popularnih emisija koje se prikazuju na CBS i MTV televiziji. On kaže
da mnogi ljudi imaju rezervu oko online upoznavanja, poneki to rade u
strogoj tajnosti čak i kada se izrodi uspešna veza mnogi parovi kažu da
su se upoznali na nekom drugom mestu. On naglašava da nema ničeg lošeg
u internet upoznavanju, to je samo još jedan način kontakta među
ljudima, i isto je kao i upoznavanje u kafiću ili na ulici. Forma je
nova, lično upoznavanje postoji od kad postoje ljudi, pa je samim tim
vrlo interesantna i privlačna, a da ne govorimo o tome da vam na
raspolaganju stoje ljudi sa cele planete, praktično je nemoguće da ne
nađete "srodnu dušu". Takođe poručuje da je ta mogućnost izvor mnogih
problema i savetuje da uvek birate partnera koji živi blizu vas, u
vašem gradu ili u gradu koji nije mnogo udaljen od vašeg prebivališta.
Ako je odabranik vašeg srca živi daleko, zaposlen je i ima druge
obaveze, viđanje će biti retko, a veza vrlo složena. Pročitajte još par
njegovih saveta za uspešno zabavljanje preko interneta.

1. O slikama
Bilo da ih postavljate na profil na
nekom dejting portalu ili ih šaljete zainteresovanoj osobi, slike neka
budu stare najviše 2 meseca. Neki ljudi čine fatalnu grešku
postavljajući slike iz mlađih dana, mršaviji su, imaju drugačiju
frizuru i sl. Time dovodite sebe u vrlo nezgodnu situaciju, ako dođe do
susreta sa zainteresovanom osobom, vi ćete se osećati veoma nelagodno,
on će biti razočaran i osećaće se prevarenim. Čitaj od veze nema ništa!
Nemojte slati slike sa letovanja,
zimovanja, slike vaše kuće , kućnih ljubimaca, automobila, osim ako
zainteresovana osoba ne traži to od vas. Šire upoznavanje dolazi
kasnije, on ne traži turističke informacije, informacije o gajenju
cveća ili životinja. Njega zanimate vi i nemojte okolinu bespotrebno
zamarati takvim razgovorima i slikama. Osim toga on to može doživeti
kao vašu dokazivanje, a niko ne želi razgovor sa nadmenom osobom.

2. O godinama
To koliko ste stari odmah dajte na uvid zainteresovanoj osobi! Sakrivanje godina stvara mnoge probleme.

3. O izgledu
Na internetu su svi zgodni i atletski građeni, naravno u pitanju je
neiskrenost. Tu nema ništa od viđanja, ako ste slagali da imate 55 kg,
teško ćete na prvom sastanku objasniti kako ste se za 3 dana ugojili 12
kilograma.

4. Stavovi o internet upoznavanju
Bez negativnih stavova o internet
upoznavanju u razgovoru sa osobom koja vam se dopada. Zašto onda radite
to ako mislite da je pogrešno, stanite iza svojih postupaka, i
ostavite utisak stabilne osobe koja zna šta radi i šta hoće.

5.Lični profil ili " sve o meni"
Kada pišete svoj profil ili neko želi
da mu nešto kažete o sebi ukratko, nemojte pisati roman, to će ostaviti
utisak nesigurne osobe. U kratkim crtama opišite čime se bavite, šta su
vaša interesovanja, šta oćekujete od internet poznanstva. Neka sve bude
kratko, koncizno i jasno.

6.Neprilagođeni zahtevi
Nemojte muškarcu pisati šta mora da
radi da bi vam bio po ukusu, ili još gore kako treba da se oblači, to
će delovati odbojno. Ako vam se dopada njegov karakter, duhovitost i
životni stavovi nije tako bitno da li nosi džins ili odelo. Ako ste
bili tatina princeza nemojte to očekivati od svih muškaraca u životu.
Emocionlana veza se sastoji od davanja i uzimanja, niko se ne oseća
dobro ako samo daje pažnju a ništa ne dobija za uzvrat.
Ostavite finansiske želje po strani,
nemojte nikome reći "želim da me razmaziš skupocenim poklonima". Svakom
će biti jasno da niste previše osećajna osoba i da vas zanimaju
materijalne stvari. Takve osobe odavno nisu u modi, osim toga ako
budete dostojni dobićete i takav poklon, više će vam prijati kada znate
da ste ga zaslužili, umesto da ste ga tražili.

7. Bez teških tema
Kada nekom pišete preko interneta
nemojte spominjati brak i decu. To može delovati vrlo odbojno, osoba sa
druge strane će sigurno pomisliti da ste u krizi koja ima veze sa
godinama. Izbegavaće vas! Njegove misli će izgledati ovako "ova žena će
se udati za bilo koga da bi dobila decu, oseća da joj vreme prolazi, do
sad se nije udala pa sa njom sigurno nešto nije uredu". Umesto toga
dovoljno je da kažete "porodica i stabilna veza mi mnogo znače, ja sam
takav tip" i odmah ćete dobiti povratnu informaciju.

8. Ako vam neko ne odgovara na poruke i mailove
Ako ste u situaciji da vam se neko
dopada, pišete mu nekoliko mailova i on ne dogovara, jasno je da nije
zainteresovan za vas. Tu nema posebne filozofije, ne dopada mu se nešto
u vezi vas, i ništa nemožete uraditi da to izmenite. Nemojte biti ljuti
ili tužni, to je dobro znati. Odustanite i potražite drugu osobu. O
ukusima ne treba raspravljati!

9.Iskoristite obostrane simpatije
Ako ste našli osobu koja vam se dopada,
ona je zainteresovana i piše vam, među vama ima čak i hemije, nemojte
propustiti priliku , nemojte odugovlačiti i tražiti više dokaza
ljubavi. Odgovorite konkretno i krenite u akciju. Dok se vi
predomišljate ona to može shvatiti kao nezainteresovanost i pronaći
neku drugu simpatiju.
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Ned Sep 06, 2009 6:29 pm
Obeleh pričajući ljudima o ovome;

1. O slikama
Bilo da ih postavljate na profil na
nekom dejting portalu ili ih šaljete zainteresovanoj osobi, slike neka
budu stare najviše 2 meseca. Neki ljudi čine fatalnu grešku
postavljajući slike iz mlađih dana, mršaviji su, imaju drugačiju
frizuru i sl. Time dovodite sebe u vrlo nezgodnu situaciju, ako dođe do
susreta sa zainteresovanom osobom, vi ćete se osećati veoma nelagodno,
on će biti razočaran i osećaće se prevarenim. Čitaj od veze nema ništa!
Nemojte slati slike sa letovanja,
zimovanja, slike vaše kuće , kućnih ljubimaca, automobila, osim ako
zainteresovana osoba ne traži to od vas. Šire upoznavanje dolazi
kasnije, on ne traži turističke informacije, informacije o gajenju
cveća ili životinja. Njega zanimate vi i nemojte okolinu bespotrebno
zamarati takvim razgovorima i slikama. Osim toga on to može doživeti
kao vašu dokazivanje, a niko ne želi razgovor sa nadmenom osobom.

Jednog dana će se doći i do susreta,pa ukoliko ste dali "tudju sliku",bi će veoma čupavo! Cool
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pet Sep 11, 2009 6:13 am
Kompanija Logitech kaže da je na osnovu istraživanja zaključila da je 58 posto ljudi koje traže partnera na Internetu žrtva laži prilikom virtualnog upoznavanja. Italijani smatraju da je čak u 78 posto slučajeva bilo laži preko Interneta. Istraživanje pokazuje da je najčešći razlog laganja fizički izgled i pre svega skrivanje prekomerne težine. Upravo zbog toga Logitech preporučuje korišćenje njihovih web kamera, kako ne bi bilo laži i prevara a na izlasku vas dočekao Deni de Vito, a očekivali ste Bred Pita. Nemci su najotvoreniji i 22% kaže da bi se upustilo u seks sa partnerom koga upoznaju preko Interneta pod uslovom da su ga videli preko video poziva.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Sub Okt 03, 2009 6:04 pm
Internet ljubavi Thumbnail.php?file=Nis_1_162774774

Kada su pre pet godina razmenili prvi imejl, Ted Grin iz Merilenda i
Svetlana Popović iz Niša nisu slutili da će zahvaljujući upoznavanju
preko interneta postati nerazdvojni. Danas uživaju u putovanjima,
kupovini na zelenoj pijaci i ispijanju lincure i kuvanog crnog vina

Istog dana kada je napravila svoj profil sa ličnim opisom, interesovanjima i fotografijama
na sajtu popularne internet agencije za upoznavanje ljudi American
singles (www.americansingles.com) Svetlani Popović iz Niša imejlom se
javio Ted Grin (Ted Green) iz Merilenda. Posle nekoliko sati počeli su
da četuju i da razmenjuju brojna elektronska pisma.
Danas, nakon
pet godina zabavljanja sa posebnim emocijama sećaju se upoznavanja koje
se dogodilo zahvaljujući kompjuteru i internetu.

Doček na aerodromu
Umeli su i po celu noć da „razgovaraju” kuckajući na tastaturama, a Svetlana
(55) i dan-danas čuva poruke i fotografije koje su jedno drugom slali.
Obostrane „emotivne varnice“ koje su se u njihovim životima pojavile
oktobra 2004. godine oboje su nam opisali kao sudbonosne. Ted (63) nam
je rekao da je to bila ljubav na prvi pogled, a Svetlana da su pre
toga, dok su telefonirali bili u „ljubavi na prvi glas“. Bilo je
očigledno da je, iako uživo nisu videli jedno drugo, između njih
postojala neverovatna privlačnost i „hemija“.
Osam meseci nakon
upoznavanja preko interneta, u maju 2005. godine Ted je došao u Srbiju.
Svetlana je tokom više od godinu i po dopisivanja zamišljala kako mu se
na aerodromu u Surčinu šunja iza leđa, skače na njega i ljubi ga u
potiljak. Tako je, na kraju i bilo.

Poljubac koji obara s nogu
Naš prvi susret bio je neverovatno topao i prisan kao da smo se
godinama poznavali. Nežan poljubac najdivnijih usana koje sam u životu
poljubila oborio me je
s nogu, a ja sam znala da sam srela čoveka
svog života u kojeg sam se zaljubila kad sam mu prvi put čula glas.
Proveli smo prvih deset nezaboravnih dana. Meni je prijao Ted, kao i ja
njemu. Osim mene, odmah je zavoleo i pečene ljute papričice u ulju sa
belim lukom i našu šljivovicu. Kad se vratio u Takoma Park, priznao mi
je da osim mene stalno sanja te ljute papričice i miris belog luka i da
mu sve iz Srbije mnogo nedostaje – rekla nam je Svetlana.
- Nakon
što smo se poljubili, seli smo u taksi do glavne stanice gde smo ušli u
autobus za Niš. Taksista je sve vreme zbijao šale tako da sam odmah
prepoznao pozitivni duh koji ima srpski narod. U autobusu do Niša
upoznali smo nekoliko momaka koji su mi tokom razgovora ponudili pivo.
To je bilo moje prvo Jelen pivo koje sam popio u Srbiji. Momci su od
mene na poklon dobili majicu iz Amerike – otkrio nam je Ted.

Od Guče do Dubrovnika
Tokom 2005. godine ovaj zaljubljeni Amerikanac posetio je Srbiju još dva
puta. Kad god dođe, voli da sa Svetlanom iznajmi auto i krene u
avanturu. Putovali su širom naše zemlje, bili su u Guči, na Kopaoniku,
u Novom Pazaru, posetili su naše brojne manastire, ali stigli i do
Crnogorskog primorja i Dubrovnika.
Deo leta 2006. proveli su u
Vojvodini, a Novu 2007. godinu dočekali su na trgu u Novom Sadu sa
raspevanim Zvonkom Bogdanom. Mađarska, Grčka, Turska, Bugarska samo su
neke od destinacija u kojima su zajedno boravili. Ovo leto planiraju da
posete Makedoniju i da ponovo dožive nezaboravna putovanja širom Grčke,
Turske i Bugarske.
- Iako se zabavljamo već pet godina, još uvek smo
razdvojeni: ja živim u Americi, a Svetlana u Srbiji. Svakodnevno
komuniciramo telefonom, razmenjujemo imejlove, pa čak jedno drugom
šaljemo i pisma i razglednice. Na telefonskoj liniji smo i danju i
noću, trošimo mnogo novca na račune, ali nije nam žao – rekao je Ted.

Uživanje u cepanju drva
Kad su zajedno, obično provode vreme u obavljanju svakodnevnih poslova. Ted
voli da cepa drva u Svetlaninom dvorištu i da potpaljuje prvu jutarnju
vatru. Oboje vole da ćaskaju dok sede ispred peći, da slušaju
pucketanje drva dok vatra gori, da idu u duge dnevne i noćne šetnje
(naročito zimi kad ima mnogo snega), da neprestano budu u pokretu.
Zadovoljstvo im pričinjavaju odlasci u kupovinu i na zelenu pijacu,
„pijuckanje“ lincure na tihim mestima ili ispijanje kuvanog crnog vina
kod „Kolarca“. Rekli su nam da i te kako znaju da uživaju u rasolu,
kiselom kupusu i rakiji u nekoj od beogradskih starih, poznatih kafana.
Oboje smo članovi Američkog centra u Nišu i tamo često odlazimo. Umemo
zajedno da slušamo tišinu ili da uživamo u laganoj večeri u nekom od
ribljih restorana na obali mora. Volimo da ispisujemo i da šaljemo
razglednice prijateljima. Glavna zajednička osobina je to što smo veoma
uporni i tvrdoglavi (Ted je Bik, a ja Jarac u horoskopu ) i što umemo
da se „davimo“ u čokoladi.

Domaće supe i čorbe
Ted je odmah zavoleo hranu i rakiju iz Srbije, toplinu i gostoprimstvo
naših ljudi i srpski smisao za humor. Jedino nije mogao da shvati kako
to u Srbiji svako parkira automobil gde stigne, zašto su ulice i kafići
prepune ljudi čak i noću, kako smo uvek nasmejani i kako je kod nas
normalno da vas ljudi vuku za rukav da svratite kod njih, i da uvek
završite za nečijim stolom uz meze, ručak ili večeru.
- Kada je reč
o srpskoj kuhinji, oduševljen sam fenomenalnim Svetlaninim domaćim
supama i čorbama kojima me uvek razgali. Na vrhu moje top liste
omiljenih ukusa su i paprikaš, povrće pripremljeno na razne načine,
pileća krilca, pivo i, naravno, rakija. Pored toga, obožavam da jedem
ribu i piletinu.
- Ted se „davi“ u škembićima, obožava razne pite, a
tamani i domaće torte i kolače. Jednom rečju, njemu sve odgovara u
našoj zemlji, i klima i kuhinja i narod - objasnila je Svetlana.
Mada
Ted redovno dolazi u Niš, Svetlana do sada nije imala prilike da ode
kod njega u Ameriku. Razlog je, kako nam je rekla, to što se plaši
letenja avionom, ali je sigurna da će u decembru ove godine ipak
skupiti hrabrost za ovaj pohudvat. To će biti idealna prilika da upozna
njegove roditelje sa kojima se redovno čuje putem telefona.
-
Svetlana redovno šalje vitamine i druge prirodne lekove mom bolesnom
ocu. Ti preparati ga održavaju u životu, što je ujedno jedna od
najlepših stvari koje je ona učinila za moju porodicu. Ona je u stalnom
kontaktu i sa mojom majkom, braćom i sestrama.

Najlepši poklon
Makar to bila i sitnica, Svetlana i Ted uvek umeju da obraduju jedno drugo.
Ted je topao čovek, voli prijatno da me iznenadi i uvek uspeva u tome.
Najveći poklon meni je sam Ted, a najlepše se osećam kada naslonim
glavu na njegovo rame. Osećaj je neponovljiv!
Ted iz prethodnog
braka ima 39-godišnju ćerku Konti i troje unučadi. Svetlana je majka
26-godišnjeg sina Miloša kojeg je, kako nam je rekla, podigla bez ičije
pomoći i na kojeg je izuzetno ponosna.
- Još uvek se nismo
venčali, ali planiramo da stanemo pred oltar. Svetlanin sin Miloš je
fenomenalan momak i odličan student. Nas dvojica smo vremenom postali
mnogo dobri drugovi. Imao sam priliku da upoznam i neke od njenih
rođaka iz obližnjeg sela. Ma, za sve ljude iz Svetlaninog okruženja
imam samo reči hvale – otkrio nam je Ted.
- Kada je reč o braku,
meni lično u ovim godinama taj „papir“ ništa ne znači. Važno mi je da
budem sa Tedom, ali ga sigurno neću odbiti ukoliko me zaprosi.
Uostalom, to je san svake devojke i žene, zar ne? Mislim da brak kao
institucija polako umire i lagano se gubi, a da je sve više parova koji
žive nevenčano – istakla je Svetlana.

Prijatelji puni razumevanja
Svi njeni prijatelji regovali su veoma pozitivno kada im je pričala ili ih
upoznala sa Tedom. Puni su razumevanja, a i veoma su neposredni, topli
i gostoprimljivi prema njemu, na čemu im je Svetlana veoma zahvalna.
-
Bilo je pojedinaca sa strane koji su reagovali ružno i rasistički s
obzirom na to da je Ted po ocu i majci Afroamerikanac, Irac i Čiroki
Indijanac. Na osnovu toga možete da shvatite kako su neki ljudi bili
neprijatni prema meni. Ali, ja se trudim da na to ne obraćam pažnju.
Imam svog Teda i volim ga! Voli i on mene! U svom sam svetu i ništa mi
više od toga i nije potrebno. Važno mi je da su moja dvojica muškaraca
- sin Miloš i „darling“ Ted, živi i zdravi i srce mi je puno - rekla je
Svetlana.

Najpožrtvovanija osoba na svetu
Ted je stručnjak za kompjutere i telekomunikacije i zaposlen je u lokalnoj
gradskoj vladi u Vašingtonu, u Sjedinjenim Američkim Državama. Živi u
Takoma Parku u državi Merilend.
Svetlana je poslednjih godina
nezaposlena, a posao nikako da nađe, jer joj, kako nam je rekla, kad
god u neku firmu pošalje biografiju - kažu da je matora. Tečno govori
dva jezika, bivši je bankarski službenik i voli da slika i da crta.
Bavi se fotografijom i vozi rolere.
- Tedova specijalnost su
kompjuteri i telekomunikacije i u tome je profesionalac. Budući da je
veoma pendantan čovek sigurna sam da svoj posao takođe obavlja do
perfekcionizma - istakla je Svetlana.
- Moja Svetlana je svestrana
osoba i mogla bi da se bavi mnogim profesijama. Veliki je borac i nikad
se ne predaje. U Nišu trenutno nema mnogo mogućnosti za posao jer je
ponuda mala. Zato joj ja pomažem finansijski koliko mogu. Ona je
požrtvovana žena koja bi sve dala za mene i mog oca. Svetlana je
najposvećenija osoba koju sam ikad upoznao. Srećan sam što je ušla u
moj život - rekao je Ted.

Tekst: Nenad Blagojević
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Ned Okt 04, 2009 9:28 am
Predivna životna priča braoo
Nadam se da će se (konačno) i odlučiti na taj,naj važniji korak,obzirom da su ovoliko toga prošli.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Ned Okt 04, 2009 9:31 am
Asocijativno ka5an-e?
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Ned Okt 04, 2009 9:33 am
Vrlo! aha
Vanila
Vanila
Ženski
Lokacija : Beograd
Poso/dokolice : umetnost
Raspoloženje : začinjeno osmehom
Datum upisa : 26.09.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Ned Okt 04, 2009 11:50 pm
Postoji mogućnost ali retko. Isto bismo mogli govoriti o poslovnoj korespondenciji nakon čega dolazi do upoznavanja a onda i dopadanja. U jednom slučaju se preko interneta traži veza, a u drugom slučaju ne traži, a u oba može da se desi.

Naravno, zato i kažem da su jako retke veze koje su održive, a naročito one kada partneri žive na velikoj udaljenosti, bez obzira što kažu da ljubav ne poznaje granice i da su sve daljine savladive. Retko ko je te daljine i savladao, promeni iz korena svoj život zarad ljubavi. Ili je ljubav preslaba, ili su srca premala, a postoji i treća varijanta a to je "život u večnoj iluziji".

U slučaju udaljenosti, veliki je hendikep što partneri nemaju priliku da se bolje upoznaju te im ostaje da u svojoj glavi obliku partnera, bez obzira što su npr. videli fotografiju. Fotografija nije verna jer je zabeležila samo jedan momenat, jedan pogled, gest, mimiku. Život je nešto drugo i zato sam jako skeptična kada su internet ljubavi u pitanju. Izdvajam poznanstva gde je udaljenost sasvim mala i kada opstoje mogućnosti da se partneri upoznaju, kako bi i inače da su se upoznali na bilo koji drugi način.

Nemali broj i muškaraca i žena preko interneta traže avanturu. Da traže ljubav, onda bi bili spremni na sve ako se pojavi prvi znak da je ljubav na pomolu, ali zaista ljubav, a ne puka želja za partnerstvom ili bežanje od samoće, tačnije usamljenosti.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 12:21 am
Retko, ali održivo i to vrlo, vrlo održivo.
Samim tim što je retko ima dodatnu jačinu
Naravno ako postoji obostrana želja i ljubav.
Vanila
Vanila
Ženski
Lokacija : Beograd
Poso/dokolice : umetnost
Raspoloženje : začinjeno osmehom
Datum upisa : 26.09.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 7:22 am
Po neki sagore u čežnji. temp
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 7:25 am
Kao i u svim ostalim životnim područjima.
Vanila
Vanila
Ženski
Lokacija : Beograd
Poso/dokolice : umetnost
Raspoloženje : začinjeno osmehom
Datum upisa : 26.09.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 7:43 am
Ljubav je osnova na kojoj se temelji naše biće i snaži ga.

Ako se u ljubavi i čežnji sagori, nova će možda (ali samo možda) biti tek nalik na onu neostvarenu, ili onu u kojoj se više čeznulo nego što se volelo.

Ne mislim da je takva ljubav nemoguća, ali zasigurno nije POTPUNA. Samo velika srca donose velike odluke u ime LJubavi.

Ako čežnja povećava želju a do ostvarenja želje ipak ne dodje, ne pripada li takva ljubav "malim" srcima ili bolje reći, nije li to ipak "mala" ljubav.

I, kako neko u filmu reče: "Najgore je ništa ne uraditi".
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 7:52 am
A sagoreti se može samo kad je u pitanju "internet ljubav"?
Vanila
Vanila
Ženski
Lokacija : Beograd
Poso/dokolice : umetnost
Raspoloženje : začinjeno osmehom
Datum upisa : 26.09.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 7:54 am
Naravno da ne, ali je tu najveća mogućnost zbog udaljenosti npr..
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 7:56 am
Veruj mi da nekad oni koji su svaki dan zajedno, mogu da budu više "udaljeni", nego neki koje dele hiljade kilometara.
Vanila
Vanila
Ženski
Lokacija : Beograd
Poso/dokolice : umetnost
Raspoloženje : začinjeno osmehom
Datum upisa : 26.09.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 10:31 am
MustraBecka ::Veruj mi da nekad oni koji su svaki dan zajedno, mogu da budu više "udaljeni", nego neki koje dele hiljade kilometara.

Svakako, svedoci smo da ima i toga i to u izobilju, samo što sam ja govorila o ljubavi, a u slučaju koji si navela, ljubavi nema.
ka5an
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 63
Lokacija : Gde god je Dunav
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
https://beogradskaka5anija.forumsr.com/forum.htm

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 10:31 am
Tu si potpuno u prav(c)u,MustrO! aha
Mišljenja sam da je vazda bilo lakše savladati "fizičko" od "psihološkog". Cool
Vanila
Vanila
Ženski
Lokacija : Beograd
Poso/dokolice : umetnost
Raspoloženje : začinjeno osmehom
Datum upisa : 26.09.2009

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 10:41 am
Ni jednom nisam sporila da je nemoguće savladati daljinu, samo što se na taj poduhvat retko ko odlučuje.

Uvek polazim od sebe. Da imam nazovi partnera i da smo udaljeni kilometrima jedno od drugog, ja ne mogu reći da imam partnera jer je fakat da sam ja sama i sada, i sutra i ko zna dokle.

A onda se desi susret koji traje tek nekoliko dana, i život se vraća na isti kolosek i kroz njega koračamo ponovo sami. A gde je on da podelimo neke trenutke, gde je on da podelimo radosti i razmenimo reči, osmehe, dodire...LJUBAV SE GRADI KROZ SITUACIJU.
MustraBecka
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Pon Okt 05, 2009 10:43 am
Uzeću si tu slobodu da kažem, da i ka5an i ja u ovoj priči polazimo od sebe, tj. nas.
Sponsored content

Internet ljubavi Empty Re: Internet ljubavi

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu