Beogradska ka5anija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
Vedrana
Vedrana
Moderator
Moderator
Ženski
Datum upisa : 28.02.2009
http://<a href="http://xtratvision.forumxpress.net/forum

Beograđanke se lepo oblače Empty Beograđanke se lepo oblače

Pon Jan 10, 2011 12:13 pm
Beograđanke se lepo oblače


Patriša Fild, jedna od najuticajnijih modnih ličnosti Holivuda, poznata i kao glavni kostimograf serije „Seks i grad“, ovih dana boravi u Beogradu kao specijalni gost 17. „Fashion Selectiona“, koji je počeo sinoć.

Slavni kostimograf juče u Beogradu
Patriša je gost Ivane Sert, koja je svojom revijom otvorila ovu manifestaciju.

- Prvi put sam u Beogradu i veoma sam uzbuđena jer nikada ranije nisam imala priliku da posetim Srbiju - govori Patriša i dodaje:

- Ivana Sert je moja velika prijateljica. Upoznale smo se u Istanbulu pre tri godine, kada me je njena energija privukla kao magnet. Ono što me oduševljava kod nje jeste to što je svaka njena kreacija odraz njenog bića. Za mene je kreativnost ono što ste vi, to je vaša iskrena slika, a Ivana je i te kako poseduje.

Mnogi bi pomislili da je Patriša došla u nezgodnom trenutku, s obzirom na događaje koji su se odigrali u nedelju. Slika Beograda kakav je bio tog dana nije ono što bi strancima preporučili.

- Ono što sam imala prilike da vidim na ulicama Beograda u nedelju za mene je jedno potpuno novo iskustvo - iskrena je Patriša, koja je i sama izašla na ulice kako bi videla šta se dešava:

- U Njujorku, gde ja živim, gej parada je sasvim normalna stvar i održava se svakog juna. Tamo je to više spektakl. Ovde mi je bilo čudno da gledam gej populaciju koja, uprkos svemu što se dešava oko njih, normalno šeta kao da se ništa ne dešava. Donekle to mogu da razumem. Ako su ljudi generalno nezadovoljni stanjem u zemlji, taj bes mora nekako da se kanališe. Šetala sam ulicama kako bih sve slikala mobilnim telefonom. Ljude koje sam upoznala ovde smatram finim i kulturnim. Loši pojedinci svuda postoje.

Patriša smatra da se stil ne može kupiti novcem. Neka osoba ili ima stila ili ga nema.

- Stil ne čini novac. Da bi imao „Šanel“, moraš da imaš novac, ali ako imaš „Šanel“, ne znači da imaš stila. Važno je kako to nosiš - kaže ona.

Patriši se sviđa kako su obučene Beograđanke:

- Osećam da smo danas svi na neki način globalizovani. Svi imamo „Fešn“ TV i MTV i modni trendovi su svima dostupni. Svaki grad je priča za sebe, ali mislim da novac nije važan ukoliko neko ima stila. Nije presudno šta nosiš od odeće, važno je kako to uklopiš. Stekla sam utisak da devojke u Srbiji i te kako imaju stila.

Radila je sa velikim brojem poznatih i uticajnih ličnosti, ali joj je teško da izdvoji neku omiljenu ličnost.

- Teško je odvojiti nekog i reći da je poseban, ali neka ovog puta moj izbor padne na Viktoriju Bekam. Ne govorim o tome da li se meni sviđa njen stil ili ne, reč je o tome da ona ima svoj autentičan stil kome uvek ostaje dosledna. Bogati i uticajni ljudi uglavnom angažuju stiliste kako bi im osmislili stajling i odevne kombinacije, a da bi bio dobar stilista, moraš da poznaješ osobu koju oblačiš i da znaš šta ona voli i kakva je.

Patriša je radila „Ružnu Beti“, filmove „Đavo nosi Pradu“ i „Kupoholičarku“, ali je ostala prepoznatljiva kao glavni kostimograf serije „Seks i grad“ i potom po dva istoimena filma.

- Saru Džesiku Parker sam upoznala početkom devedesetih i shvatila da je ona pravi modni manijak. Znala je sve o modi, imena svih mogućih kreatora i marki, čak i onih malo poznatih. To nam je pomoglo da razmenjujemo ideje i da se dopunjujemo jer smo veoma različite ličnosti. Postale smo velike prijateljice i obožavam da radim sa njom. Ona je modna ikona - tvrdi Patriša i dodaje:

- Kim Katral, koja tumači lik Samante, verovali ili ne, uopšte nije modni manijak. Nikada ne čita modne časopise niti prati najnovije trendove. Zato me je uvek puštala da ja odaberem nešto za nju, ono što ide uz njenu ličnost. Iz mog iskustva, muškarci najviše vole Šarlotu, a žene Keri Bredšo. Samantu vole urbane, slobodoumne žene, a Mirandin lik je sam po sebi komplikovan, pa se izdvaja na drugi način. Svaka od njih je drugačija ličnost, tako su i dočarale svoje uloge, zbog kojih su postale četiri najpoznatije Njujorčanke svih vremena. Bilo mi je zadovoljstvo da radim „Seks i grad“, bili smo kao jedna velika srećna porodica. To iskustvo je dragoceno i mnogo me je promenilo.
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu